Policja zapowiada wzmożone kontrole w czasie kwarantanny narodowej

 • 29.12.2020, 11:39
 • ---
Policja zapowiada wzmożone kontrole w czasie kwarantanny narodowej
Od poniedziałku (28 grudnia) obowiązują dodatkowe ograniczenia związane z pandemią. Wiele miejsc takich jak baseny czy siłownie nie powinny być dostępne dla mieszkańców. Policjanci na terenie województwa lubelskiego sprawdzali jak przepisy są respektowane przez właścicieli lub zarządców takich obiektów. Tylko w Hrubieszowie ujawnili dwie czynne siłownie. Podobna sytuacja miała miejsce w Kraśniku, Chełmie i Krasnymstawie. W takich sprawach policjanci będą prowadzić postępowania wyjaśniające i w potwierdzonych przypadkach kierować wnioski do sądu.

W związku nowymi przepisami i dodatkowymi ograniczeniami, policjanci sprawdzali i kontrolowali miejsca i palcówki, które nie powinny być otwarte. Zgodnie z tzw. narodową kwarantanną niektóre obiekty handlowe czy sportowe nie powinny świadczyć swoich usług. Zamknięte dla mieszkańców powinny być np. siłownie, baseny czy niektóre sklepy. Nieczynne pozostaną także teatry, kin, muzea, domy kultury, a także dyskoteki, targi i wystawy.

Policjanci sprawdzali, jak przepisy są respektowane przez właścicieli lub zarządców takich obiektów. W Hrubieszowie ujawniono dwie czynne siłownie. W Kraśniku otwarta była jedna z nich. Otwarte sklepy, które nie powinny działać do 17 stycznia ujawniono m.in. w Chełmie i Krasnymstawie.

- W takich sprawach policjanci będą prowadzić postępowania wyjaśniające i w potwierdzonych przypadkach kierować wnioski do sądu. Wszystkie skontrolowane baseny na terenie naszego województwa były w poniedziałek zamknięte. Kontrole będą prowadzone na bieżąco przez policjantów podczas codziennej służby.

Policja przypomina wprowadzone ograniczenia:

 • Od 28 listopada w imprezach i spotkaniach organizowanych w domu może uczestniczyć maksymalnie 5 osób - do tego limitu nie wliczamy osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą.
 • Zamknięte są hotele. Korzystać  z nich mogą tylko służby mundurowe, medycy i pracownicy szpitali specjalistycznych. Czynne będą także hotele pracownicze.
 • W galeriach handlowych mogą być czynne sklepy spożywcze, drogerie, apteki, sklepy z książkami i prasą, sklepy zoologiczne, budowlane, meblowe, oraz związane z akcesoriami samochodowymi i usługami telekomunikacyjnymi.
 • Zamknięte są stoki narciarskie.
 • Targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie on-line.
 • Od 28 listopada, działalność bibliotek jest możliwa przy zachowaniu limitu 1 osoby na 15 mkw powierzchni przeznaczonej do udostępniania zbiorów.
 • Zakaz dotyczy również organizacji wesel.
 • Zamknięte są siłownie, kluby fitness i aquaparki.
 • Przez cały okres obowiązywania dodatkowych obostrzeń, dzieci i młodzież do 16. roku życia mogą przemieszczać się tylko z opiekunem.
---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe