Maseczka w samochodzie - czy trzeba ją nosić?

  • 20.10.2020, 12:56
  • oprac. MP
Maseczka w samochodzie - czy trzeba ją nosić?
17 października weszły w życie nowe restrykcje związane ze strategią walki z koronawirusem. Wśród nich znalazł się również przepis dotyczący jazdy samochodem w maseczce.

Przed wejściem w życie rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia kierowcy nie musieli zakładać maseczek, jeśli podróżowali samotnie lub z osobami zamieszkującymi to samo gospodarstwo domowe. W innych przypadkach maski musieli mieć założone wszyscy siedzący w samochodzie.

Zmieniło się to jednak w minioną sobotę, kiedy to został zniesiony i nie ma w nim już wzmianki o "osobach niezamieszkujących lub niegospodarujących wspólnie". Mówiąc z skrócie, maseczki nie musimy zakładać w samochodzie, nawet wtedy, kiedy nie podróżujemy z osobami, które z nami nie mieszkają.

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
longin
longin 20.10.2020, 13:40
To maseczki musimy zakładać kiedy nie podróżujemy z osobami, które z nami nie mieszkają.Proszę pomyśleć i dopiero pisać ale w sposób zrozumiały dla czytających.

Pozostałe