Chełm: Ajlant wygrał plebiscyt na Drzewo Chełma '2020

  • 12.10.2020, 12:40
  • DSO
Chełm: Ajlant wygrał plebiscyt na Drzewo Chełma '2020
W sobotę 10 października w wielu krajach świata obchodzone było Święto Drzewa. Stowarzyszenie Werwa, we współpracy m.in. z Radiem Bon Ton i Super Tygodniem Chełmskim zorganizowało plebiscyt na Drzewo Chełma '2020. W internetowym głosowaniu, to właśnie ajlant gruczołowaty, rosnący na Placu Łuczkowskiego, zdobył najwięcej, bo 263 'lajki'.

Drugie miejsce przypadło miłorzębowi dwuklapowemu rosnącemu na dziedzińcu Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich (207 lajków), a trzecie lipie drobnolistnej rosnącej na posesji znanego chełmskiego barda Jarka Buczka (104). Zwycięskie drzewo zostało zgłoszone do ogólnopolskiego finału Drzewo Roku, organizowanego przez ekologiczny Klub Gaja.

Wspólnie z pracownikami ChSM i partnerami z Super Tygodnia Chełmskiego, w nawiązaniu do rocznicy odzyskania niepodległości, Stowarzyszenie Werwa posadziło na terenie miasta 102 drzewa przekazane na ten cel przez Nadleśnictwo Chełm. Jawory, lipy, modrzewie, dęby i czereśnie ptasie będą rosły m.in. na osiedlach XXX-lecia i Słoneczne. 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 13.10.2020, 11:30
Trzeba te sadzonki pilnie opalikować i zasłonić przed wandalami. Na Przemysłowej klika lat z rzędu są sadzone drzewa i zawsze się znajdzie wandal, który to niszczy.

Pozostałe