Znalazł koło swojego domu granat. Do neutralizacji zostali wezwani chełmscy saperzy

  • 14.04.2020, 08:18
  • DSO
Znalazł koło swojego domu granat. Do neutralizacji zostali wezwani chełmscy…
Niewybuch pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej znaleziono na prywatnej posesji w gm. Miączyn. Właściciel nieruchomości powiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli teren. Neutralizacją zagrożenia zajęli się saperzy z jednostki wojskowej w Chełmie.

O niebezpiecznym znalezisku poinformował miejscowych policjantów mieszkaniec jednej z miejscowości  w gminie Miączyn. Podczas prowadzonych na swojej działce prac porządkowych  natknął się na granat. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zabezpieczyli wskazane miejsce. Powiadomiono również partol saperski.

Odnaleziony niewybuch znajdował się w niedalekiej odległości od budynku, w którym mieszał właściciel posesji. Z uwagi na jego bezpieczeństwo do czasu przybycia patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Chełmie, który zabezpieczył niewybuch, mężczyzna schronienie znalazł u swojej rodziny.

Pamiętajmy, że niewybuchy i niewypały są bardzo niebezpieczne. Często są skorodowane. Wybuch może nastąpić w każdej chwili. Jeśli tylko natkniemy się na taki przedmiot należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji. Absolutnie nie wolno takiego pocisku odkopywać, czy przenosić w inne miejsce. Należy natychmiast przerwać pracę i oddalić się na bezpieczną odległość.  

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe