Chełm: Remont ulicy Kolejowej idzie według planu

  • 12.02.2020, 12:57
  • DSO
Chełm: Remont ulicy Kolejowej idzie według planu Miasto Chełm
Inwestycja ma być zrealizowana do 15 maja br. w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa transgranicznej infrastruktury Chełma i Łucka". Remontowany odcinek Kolejowej zyska nową nawierzchnię jezdni oraz chodniki, a wzdłuż powstanie ponad kilometrowej długości ścieżka rowerowa, która będzie miała 2,5 metra szerokości.

Przebudowa ulicy Kolejowej, rozłożona na cztery etapy, rozpoczęła się w połowie września ubiegłego roku. To zadanie drogowe zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 realizowanego w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Inwestycja kosztuje 7 071 363,92 zł.

Najbardziej zaawansowany jest odcinek od dworca kolejowego do skrzyżowania z ul. Warzywną, gdzie został już tylko montaż latarni i ułożenie ostatniej, ścieralnej warstwy nawierzchni asfaltowej.

- Na odcinku od ulicy Warzywnej do Przejazdu Kowelskiego prowadzimy prace brukarskie, a na odcinku od przejazdu do skrzyżowania z ulicy Przemysłową realizujemy przebudowę sieci energetycznych i kanalizacji burzowej – mówi Artur Kostrzewski z Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Włodawa

Wykonawca zakłada, że w drugiej połowie marca uda się ułożyć warstwę ścieralną asfaltu od dworca PKP do Przejazdu Kowelskiego, a tym samym zamknąć prace na tym odcinku ul. Kolejowej. Przedsiębiorstwo Drogowe-Mostowe Włodawa na realizację całości inwestycji ma czas do połowy maja 2020 roku.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
n
n 12.02.2020, 15:24
Stare słupy z przewodami zostaja?

Pozostałe