Chełm: Mieszkańcy piszą petycję w sprawie dyrektor Chełmskiego Domu Kultury

  • 28.11.2019, 07:06 (aktualizacja 03.12.2019, 10:12)
  • DSO
Chełm: Mieszkańcy piszą petycję w sprawie dyrektor Chełmskiego Domu Kultury
Informacja o wszczęciu procedury odwoławczej wobec dyrektor Chełmskiego Domu Kultury odbiła się wśród mieszkańców Chełma szerokim echem. Nie tylko pod naszym artykułem rozgorzała gorąca dyskusja zarówno wśród przeciwników, jak i zwolenników obecnej dyrektor Małgorzaty Paździor-Król. Ci drudzy wyszli z inicjatywą i zachęcają do podpisywania petycji "NIE dla odwołania Małgorzaty Paździor-Król, Dyrektora ChDK", która pojawiła się wczoraj w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy - na konferencji prasowej, zorganizowanej w Urzędzie Miasta 22 listopada, wiceprezydent Daniel Domoradzki poinformował, że Urząd Miasta wszczął procedurę odwoławczą dyrektor Chełmskiego Domu Kultury - Małgorzaty Paździor Król. Decyzja podyktowana jest nadszarpnięciem zaufania do dyrektor, wynikającego z naruszenia procedur, które wykazała kontrola wszczęta w Chełmskim Domu Kultury. ChDK naruszył m.in. procedury w zawieraniu usług, które nie wynikały z działalności statutowej instytucji kultury.

Sprawę opisaliśmy tu => Chełm: Miasto wszczęło procedurę odwoławczą dyrektor ChDK-u

Jak informują nas organizatorzy inicjatywy sprzeciwiającej się decyzji władz: "- Jesteśmy tu, by sprzeciwić się decyzji o odwołaniu Małgorzaty Paździor-Król ze stanowiska Dyrektora Chełmskiego Domu Kultury."

Poniżej treść petycji kierowanej do Prezydenta Miasta Chełm:

My, niżej podpisani, pragniemy wyrazić sprzeciw wobec decyzji o odwołaniu Małgorzaty Paździor-Król ze stanowiska Dyrektora Chełmskiego Domu Kultury. Decyzję o napisaniu tej petycji podjęliśmy na podstawie dokonań kulturalnych i promocyjnych Dyrektor dla Chełma w latach 2009-2019.

Małgorzata Paździor-Król w ciągu dziesięciu lat swojej pracy tchnęła ducha życia w Chełmski Dom Kultury. W ofercie kulturalnej miasta pojawiły się koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, spektakle, widowiska muzyczno-taneczne, wernisaże, wystawy oraz szereg innych wydarzeń. Powstało wiele form artystycznych działających przy ChDK, w których mogą uczestniczyć zarówno dzieci, jak i dorośli. Kilka lat temu Dyrektor nadzorowała remont kina "Zorza", a na potrzeby mieszkańców otworzyła drugą salę kinową w sali widowiskowej ChDK. Jej aktywne zaangażowanie w ogólnopolskie wydarzenie "Forum wokół Kina" zaoowocowało zorganizowaniem tej prestiżowej imprezy właśnie w Chełmie. Przyjęła na siebie również nadzór odbudowy sceny letniej w Kumowej Dolinie, która już od kilku miesięcy służy mieszkańcom.

Powyższe to tylko kilka z dokonań, na których czele stała Małgorzata Paździor-Król. Choć stoi za nią szereg świetnych pracowników ChDK, to właśnie Ona była i jest lokomotywą napędzającą ten pociąg.

Wobec powyższego prosimy o ponowne rozpatrzenie decyzji o odwołaniu Małgorzaty Paździor-Król ze stanowiska Dyrektora Chełmskiego Domu Kultury. Wiemy, że jest odpowiednią osobą na to stanowisko, a jej działania jeszcze nie raz przysłużą się mieszkańcom Chełma i okolic.

Pod petycją podpisało się już ponad 100 osób, które nie zgadzają się z decyzją władz miasta.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
chelm2020
chelm2020 30.11.2019, 08:55
Pani Dyrektor wpuściła swojego człowieka do UM. Jaki to miało wpływ na takie decyzje ? Nie mogli odwołać jej od tak bo ludzie roznieśliby UM. Potrzebna była kontrola. Kto wiedział dużo na temat funkcjonowania ChDK i mógł to wykorzystać w UM, napisałem na poczatku. Niestety w Chełmie ludzie dla kariery, władzy i kasy zrobią wszystko. Można być w PSL a za chwile w PiS wiceprezydentem. Można być "Murem za Agata" a za chwilę prezesem spółki w PiS. Wszystko można dla pieniedzy i władzy. Smutna prawda jest taka, że ludzie wolą tracić twarz niż stołki.
andrzej
andrzej 29.11.2019, 23:02
A może nowym dyrektorem zostanie ktoś z PIS i dlatego trzeba zrobić miejsce .
Sss
Sss 29.11.2019, 19:30
To nie mieszkańcy zainicjowali tylko córka dyrektorki
Piotruś Pan
Piotruś Pan 28.11.2019, 21:10
Żeby kolejna kontrola nie pogrzebała głębiej. Bo się okaże, że te 177 tyś za paznokcie, maski na twarz, prywatnego trenera i indywidualny program na siłowni przez kilka lat to małe piwko.
ona
ona 28.11.2019, 21:57
dokładnie!!!
Jagoda
Jagoda 28.11.2019, 08:49
W Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku dyrektorem jest nieudacznik z banku, leń, lawirant i dupowlaz. Dyrektorce domu kultury w Chełmie mógłby buty czyścić, pod warunkiem, że się tego nauczy. Ale nikt go nie kontroluje, nikt go nie usuwa....bo tam sami swoi. Wyleci tylko wówczas kiedy zmieni się władza. W Chełmie jest taka sytuacja - zmieniła się władza i na czele placówki kulturalnej ma stanąć ktoś, komu ufa partia. Kompetencje, zaangażowanie, charyzma... a co to ma dzisiaj wspólnego z feudalną Polską kolesi. Jeśli pani dyrektor rzeczywiście "nadszarpnęła" zaufania przez 10 lat budując pozycję CHDK powinna odbyć się szczera rozmowa i nowe otwarcie. Pani Dyrektor powinna mieć czas na wyprostowanie tego co może świadomie może nieświadomie zaniedbała. Ale... może faktycznie lepiej dzisiaj być takim nierobem i lizusem ze Świdnika... może władze powinny jego zatrudnić w CHDK, nauczy pracowników szacunku do nowego pana i co najważniejsze będzie się cieszył zaufaniem - bo to w biznesie przecież najważniejsze.
Kolega
Kolega 28.11.2019, 17:02
Jagodko_- w ostatnich latach chetnych na to by odwolac p.Dyrektra z fotela bylo wielu takze za Fiszowej, wladza sie zmienila przed rokiem- gdyby mieli ja zmienic zrobili by to dawno- kontrola opiewa zdaje sie od 2014 jak podaja media - a powodem sa naruszania dyscpliny finansowej i tu zaslugio dla kultury niewiele maja- piszesz o biznesie_ coz w biznesie pozadana cecha jest uczciwosc .Miasto zdaje sie musi postepowac wg procedur a nie wg. widzimisie- drobna i subtelna ale roznica.. Mie porownj do Swidnika- inni ludzie inny czas inna sytuacja
ja
ja 28.11.2019, 15:28
no niestety osoby, które znają panią dyrektor, wiedzą że nie było to nieświadomie, a pod petycją z tego co widzę na fc podpisują się głównie osoby, które profity miały, darmowe imprezy w chdk , sprawdźcie po zdjęciach
lizus z chełma
lizus z chełma 28.11.2019, 11:38
Dokładnie to co opisałaś zrobiono 10 lat temu w Chełmie, kiedy zmieniała się władza w naszym mieście. Wszystko się zgadza, nawet nauka szacunku do nowego pana, o przepraszam pani. Łamanie prawa jest "tylko" a może "aż" łamaniem prawa.

Pozostałe