Snow Patrol – Don't Give In

  • 04.04.2018, 12:11
  • DSO
Snow Patrol – Don't Give In
Szkocko-irlandzki zespół Snow Patrol wraca po siedmiu latach z nowym materiałem! „Don’t Give In” to singiel promujący nadchodzący krążek - „Wildness” ma być wyjątkową płytą, opowiadającą o wszystkim przez co przechodzili artyści w czasie tej długiej przerwy. Album trafi do sprzedaży już 25 maja.

Jako pierwsi „Don't Give In" mieli szansę usłyszeć słuchacze BBC Radio 2. Gary Lightbody, lider Snow Patrol, w rozmowie z Jo Whiley na antenie opowiedział o singlu: – „W pierwotnym zamyśle to miał być kawałek o przyjacielu, który przechodzi przez bardzo ciężki czas. Im więcej czasu spędzałem nad utworem, tym bardziej docierało do mnie, że tak naprawdę piszę o sobie oraz o problemach ze stworzeniem materiału na kolejną płytę. Borykałem się z tym przez pięć lat. Nie było łatwo, zwłaszcza że odezwała się także depresja, z którą zmagam się od najmłodszych lat. „Don't Give In" stało się niechcący amuletem, samospełniającą się przepowiednią."

Na „Wildness" muzycy Snow Patrol poszukują nowych znaczeń, ale też pozostają wierni tworzeniu świetnych melodii, co zresztą od samego początku było ich znakiem rozpoznawczym. Nowy album pokazuje bardziej surowe oblicze zespołu. Gary Lightbody opowiada o krążku: – „Możemy rozróżnić dzikość naszych czasów, z całym swoim nieładem, brakiem logiki i odosobnieniem, jak również dzikość pierwotną, kojarzącą się z początkami życia i cywilizacji, pasją, miłością oraz wspólnotą z innymi ludźmi i z naturą. Na „Wildness" skupiamy się na tym drugim rodzaju, a raczej próbą nawiązania ponownego kontaktu z pierwotnymi instynktami."

Od debiutu w 1998 roku, Snow Patrol sprzedali 15 milionów płyt na całym świecie, zdobyli nominacje do najbardziej prestiżowych nagród, w tym Grammy, BRIT czy Mercury Music Prize, a ich piosenek w serwisach cyfrowych odsłuchano ponad miliard razy. W 2012 roku muzycy postanowili skupić się na solowych projektach. Przerwa w działalności sprawiła, że teraz Snow Patrol powraca silniejsze niż kiedykolwiek, z mnóstwem inspiracji. – „To pierwsza płyta, na której nie ograniczam się tylko do zadawania pytań, ale próbuję również znaleźć odpowiedzi. Na przykład: dlaczego byłem nieszczęśliwy, czułem się nieswojo, miałem lęki? Wszystko, co przeżyłem, jest na tej płycie. Chciałem utrwalić wszystkie doświadczenia. Nawet te najbardziej bolesne, jak demencja mojego ojca" – mówi Lightbody.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe