Nasze szkoły w rankingu Perspektyw

  • 13.01.2022, 14:39 (aktualizacja 14.01.2022, 14:55)
  • Wanda Jaroszczuk
Nasze szkoły w rankingu Perspektyw
Znamy wyniki rankingu Perspektyw liceów ogólnokształcących i techników. Wśród chełmskich ogólniaków najwyżej uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące, które zajęło 359 miejsce w rankingu ogólnopolskim i 17 w rankingu wojewódzkim

Tym samym Czarniecczycy po raz kolejny zdobyli Srebrną Tarczę. Tarczę w kolorze brązowym ma II LO w Chełmie, które w rankingu ogólnopolskim sklasyfikowane zostało na 661. pozycji i 31 w województwie.
19 miejscem w województwie i brązową tarczą może się pochwalić Technikum Ekonomiczne, wchodzące w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych. W rankingu ogólnopolskim Ekonomy mają 369. miejsce. Tarczą w tym samym kolorze pochwalić się może technikum wchodzące w skład Zespołu Szkół Technicznych. Szkoła ma 20. miejsce w województwie i 462. w kraju.

Włodawa nie ma niestety powodów do zadowolenia. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki uplasowało się dopiero na 29 miejscu w województwie i 626 pozycji w kraju, otrzymując tzw. brązową tarczę. To wynik zdecydowanie gorszy niż w ubiegłym roku. Wtedy I LO znalazło się na 448 pozycji.
Daleko w tyle jest też II LO im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, które nie załapało się do pierwszego tysiąca. W zestawieniu liceów z Lubelszczyzny jest dopiero na 62 miejscu. Podobny wynik szkoła osiągnęła w zeszłym roku.
W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia. Oznacza to, że w tych szkołach w maju 2021 r. maturę zdawało minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

W rankingu Perspektyw liceów i techników sklasyfikowanych zostało 5 szkół z powiatu krasnostawskiego. Z dwóch ogólniaków wyżej uplasowało się I LO w Krasnymstawie, które zajęło 812 miejsce w kraju i 42 na Lubelszczyźnie. Po raz drugi z rzędu brązową tarczę otrzyma również II LO za 921 pozycję w Polsce i 48 pozycję w województwie.
W rankingu techników Zespół Szkół w Żółkiewce jest na 35 miejscu województwie, Zespół Szkół nr 2 w Krasnymstawie, czyli dawny rolniczak - 42, a Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej - 49. Wszystkie te placówki są poza pierwszą pięćsetką w kraju.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówiła dyrektorka II LO Anna Antyga.

Wanda Jaroszczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe