Chełm: Pożar odebrał mu dom i rodzinę - ruszyło wsparcie dla pana Ernesta

  • 12.11.2021, 12:07
  • oprac. MP
Chełm: Pożar odebrał mu dom i rodzinę - ruszyło wsparcie dla pana Ernesta
Stowarzyszenie Tak Niewiele organizuje zbiórkę dla pana Ernesta na remont mieszkania po pożarze. Do zdarzenia doszło 8 października w budynku przy ul. Reformackiej.

O sytuacji pana Ernesta mówi sekretarz stowarzyszenia, Tadeusz Hańczur:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Feralnego dnia nic nie zapowiadało tragedii. Mężczyzna pożegnał się z matką wychodząc do pracy, a ona powiedział, że będzie na niego czekała z obiadem. Niestety, to były ostatnie słowa, jakie od niej usłyszał...

- Około godz. 8:00 pan Ernest otrzymał telefon o pożarze w domu i krytycznym stanie matki. Kobieta podczas pożaru doznała udaru, nie była w stanie sama wydostać się z palącego się mieszkania. Ze względu na rozległe poparzenia skóry i układu oddechowego następnego dnia zmarła w szpitalu. Tej tragedii nie przeżył także pies, który walczył o życie do końca. Pan Ernest w jednej chwili stracił wszystko ukochaną osobę, ukochanego psa i cały swój majątek - pisze Stowarzyszenie Tak Niewiele w apelu na swoim Facebooku.

Mieszkanie zostało doszczętnie zniszczone i wymaga gruntownego remontu. Dlatego liczy się każda pomoc. Stowarzyszenie szuka osób, które chcą wesprzeć pana Ernesta - zarówno w odbudowie mieszkania, jak i w formie materialnej. Wpłatę na rzecz pana Ernesta można dokonać w postaci darowizny na rzecz Stowarzyszenia Tak Niewiele:

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

56 2030 0045 1110 0000 0424 1780 z dopiskiem "Dla Pana Ernesta"

- W lokalu Stowarzyszenia znajduje się również puszka, do której można wrzucić pieniądze konkretnie na ten cel. Udostępniamy również numer telefonu, pod który można dzwonić - 514 679 080.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sasiadka
Sasiadka 13.11.2021, 11:54
A ja się pytam gdzie są wladze miasta i czemu nie dadzą Panu Ernestowi innego mieszkania? Niech by było też nawet do jakiegoś remontu a nie zostawili człowieka z takim stanem mieszkania.
olo
olo 14.11.2021, 13:25
a ja się pytam co z sąsiedzką pomocą?

Pozostałe