Chełm: Dwa elektryczne rowery trafiły na wyposażenie policjantów

  • 06.10.2021, 15:15 (aktualizacja 06.10.2021, 17:21)
  • Informacja prasowa
Chełm: Dwa elektryczne rowery trafiły na wyposażenie policjantów
Dwa nowe rowery elektryczne odebrał komendant miejski policji w Chełmie młodszy inspektor Mariusz Kołtun od członka zarządu województwa lubelskiego Zdzisława Szweda. Jednoślady będą wykorzystywane do poprawy bezpieczeństwa na ścieżkach rowerowych, w miejskich parkach oraz w okolicach zbiorników wodnych na terenie powiatu chełmskiego.

Symboliczne przekazanie dwóch elektrycznych rowerów odbyło się przed budynkiem chełmskiej komendy. Przekazał je policjantom członek zarządu województwa lubelskiego Pan Zdzisław Szwed, dzięki którego staraniom jednoślady trafiły do naszej jednostki. Podczas spotkania Komendant Miejski Policji w Chełmie Mariusz Kołtun podziękował za dotychczasową współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

- Bardzo ważne jest, aby nad bezpieczeństwem na ścieżkach rowerowych czuwali policjanci. Patrole rowerowe niejednokrotnie mają przewagę nad funkcjonariuszami w radiowozach oraz patrolami pieszymi. Szczególnie na krętych, wąskich uliczkach czy też w miejscach trudnodostępnych, mundurowi na rowerach mają szansę znacznie szybciej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy. Z jednośladu jest też łatwiej zauważyć wykroczenia porządkowe, jak choćby spożywanie alkoholu w miejscu publicznym czy akty wandalizmu.

Zadaniem mundurowych będzie jednak przede wszystkim kontrola przestrzegania przepisów ruchu drogowego głównie przez pieszych i rowerzystów, a także egzekwowanie prawa wobec użytkowników hulajnóg, które coraz częściej pojawiają się na drogach.

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 11.10.2021, 15:43
Kupić rower elektryczny Panu Prezydentowi Chełma to może więcej zobaczy co się dzieje w Chełmie.
olo
olo 08.10.2021, 09:21
remont rejowieckiej za grubą kasę a już są koleiny na prawym pasie przy Szpitalnej
Ewa
Ewa 07.10.2021, 21:07
Kiedy miasto czy gmina dokończą remont szosy za lasem borek na ulicy Hrubieszowskiej w Chełmie ?
czech_szwed_polak
czech_szwed_polak 06.10.2021, 22:02
A pan Szwed już wytrzeźwiał po słynnej jeździe na % ? Jaskółki donoszą, że na rowerze w bidonie nie tylko smak wody :-)
Rysio .
Rysio . 06.10.2021, 15:58
Dwa rowery trochę mało ! Ale może policjanci zaczną zatrzymywać rowerzystów łamiących przepisy jeżdżących po chodnikach !
miki
miki 06.10.2021, 21:21
nowa ścieżka rowerowa na Lubelskiej wzdłuż GCh a te matoły jadą chodnikiem albo jezdnią.

Pozostałe