Mieszkańcy powiatu chełmskiego zatrzymani za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

  • 15.03.2017, 13:59
  • DSO
Mieszkańcy powiatu chełmskiego zatrzymani za udział w zorganizowanej grupie… stock
Rozbili ją policjanci z Lublina. Grupa zajmowała się skupowaniem, a następnie dystrybucją papierosów przemyconych zza wschodniej granicy.

Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło na początku tygodnia. Funkcjonariusze prowadzili działania na terenie 4 województw: lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Podczas  przeszukań zabezpieczono ponad 30 tys. paczek papierosów i zatrzymano 6 osób - w większości mieszkańców powiatu chełmskiego, a także zwoleńskiego i siedleckiego.
Zatrzymani z powiatu chełmskiego to mężczyźni w wieku 43, 47 i 49 lat. Zajmowali się skupowaniem nielegalnych papierosów - głównie od ukraińców. Towar był przewożony na jedną z posesji  w powiecie i tam przepakowywany. Później papierosy trafiały do stałych odbiorców, którzy przyjeżdżali po nie z innych województw.
Od września 2015 do kwietnia 2016 ubiegłego roku grupa sprzedała blisko 300 tys. paczek nielegalnych papierosów, a straty Skarbu Państwa są szacowane na ponad 6 mln złotych.
Mężczyźni usłyszeli już zarzuty od prokuratury rejonowej w chełmie - 47-latek będzie odpowiadał za kierowanie grupą, natomiast 43 i 49-cio latek za udział w grupie przestępczej. 
Pierwszy z nich został tymczasowy aresztowany. Wobec pozostałych zastosowano dozór policji i poręczenia majątkowe.

 


 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe