Firma z Lublina inwestuje w Chełmie

  • 18.04.2016, 09:52 (aktualizacja 18.04.2016, 10:48)
  • Bartłomiej Ważny
Firma z Lublina inwestuje w Chełmie UM Chełm
Poznaliśmy przedsiębiorstwo, które uzyskało pozwolenie na działalność w chełmskiej podstrefie ekonomicznej. To firma WILK 2 z Lublina, która w przetargu - za przeszło 300 tysięcy złotych - nabyła działkę o powierzchni ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych.

W nowym zakładzie mają powstawać przedmioty związane z przetwarzaniem tworzyw sztucznych, a pracę znajdzie co najmniej 38 osób. Przy ulicy Hutniczej powstaną hale o powierzchni około 3,5 tysiąca m2, zaplecze socjalno-biurowe i niezbędna infrastruktura. To wszystko - razem z maszynami, urządzeniami i wyposażeniem biura - może kosztować nawet 40 milionów złotych. Inwestor chce teraz jak jak najszybciej przystąpić do prac budowlanych, a produkcję w nowym zakładzie uruchomić jeszcze w tym roku. Na razie miasto czeka na przesłanie dokumentów przetargowych z Mielca, później działka zostanie oficjalnie sprzedana, a nowy właściciel będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę.

 

Bartłomiej Ważny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe