Mundurowi zatrzymali grupę przestępczą zajmującą się paserstwem samochodów

  • 02.09.2021, 12:00
  • Informacja prasowa
Mundurowi zatrzymali grupę przestępczą zajmującą się paserstwem samochodów
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem oraz kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą samochodów i motocykli, paserstwem samochodowym i przestępczością narkotykową. Mundurowi zatrzymali 6 mężczyzn oraz zabezpieczyli m.in. cztery motocykle i samochód, części samochodowe, 1,5 kg amfetaminy, marihuanę i gotówkę. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Myszkowie.

Funkcjonariusze rozpracowali grupę przestępczą i zebrali materiał dowodowy, a następnie przystąpili do zatrzymań. W skoordynowanej akcji na terenie kilku miejscowości na Śląsku i w Małopolsce zatrzymano w sumie sześć osób: 3 obywateli Ukrainy w wieku 31, 32 i 53 lat oraz trzech obywateli Polski w wieku 39 i 40 lat.

- Stróże prawa przeprowadzili przeszukania miejsc pobytu podejrzanych. Ujawnili i zabezpieczyli m.in. cztery motocykle i samochód osobowy oraz części samochodowe o wartości ok. 500 000 zł (m.in. 11 silników samochodowych i 16 skrzyń biegów). Policjanci zabezpieczyli również urządzenia elektroniczne wykorzystywane przez przestępców do kradzieży pojazdów i 56 tys. zł w gotówce na poczet przyszłych kar. Mundurowi odnaleźli ponadto dużą ilość narkotyków, 1,5 kg amfetaminy i 300 gramów marihuany, a także sprzęt i aparaturę służące do prowadzenia profesjonalnej plantacji konopi.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie. Tam usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów, paserstwa oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Myszkowie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące dwóch obywateli Ukrainy. Pozostali z zatrzymanych trafili pod policyjny dozór oraz zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe.

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe