Notoryczne łamanie przepisów na przejeździe Chełm Miasto

  • 01.07.2021, 09:55 (aktualizacja 01.07.2021, 10:29)
  • oprac. MP
Notoryczne łamanie przepisów na przejeździe Chełm Miasto
Rogatka opada, a kierowcy mimo to wjeżdżają na torowisko. Takie sytuacje - jak informują nas słuchacze - są niestety normą na przejeździe kolejowym Chełm Miasto. Bardzo często zmotoryzowani ignorują sygnały nadawane przez dróżników i sygnalizację, powodując tym samym poważne zagrożenie.

Takie zdarzenia obserwują nie tylko zwykli kierowcy, ale również zawodowi. Mówi Tomasz Łysiak, jeden z egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prawo drogowe mówi również jasno, że nawet jeśli rogatki są podniesione, to nie możemy za nie wjechać, kiedy dalej nie mamy możliwości kontynuowania jazdy. Zatrzymanie się na torowisku to stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym i ryzyko utraty życia.

Zgodnie z przepisami, objeżdżanie opuszczonych zapór lub wjechanie na przejazd podczas podnoszenia albo opuszczania szlabanu grozi mandatem w wysokości 300 złotych. Z kolei wyprzedzanie na torowisku, bądź bezpośrednio przed nim uszczupli portfel kierowcy o kolejne 300 złotych i 5 punktów karnych. W sytuacji spowodowania poważnego zagrożenia sprawa nie zakończy się mandatem, tylko skierowaniem jej do sądu.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
HD.
HD. 01.07.2021, 23:43
W Polsce są najniższe mandaty karne !! w całej UNI Europejskiej Jak to się nie zmieni to kierowcy będą łamać przepisy !!
FanZenka
FanZenka 01.07.2021, 22:20
Mnie poganali (sygnałem) chłopcy z Be eM We, a ja czekałem aż zapory się podniosą i zgaśnie czerwone światło. Chyba za długo to było dla nich i z piskiem opon omineli moje auto wjezdajac na przejazd podczas otwierania szlabanów...
olo
olo 01.07.2021, 20:10
gdy jest korek przy aqua-parku to młoty wjeżdżają na przejazd bez możliwości kontynuacji jazdy - najlepiej gdy szlabany zaczynają opadać to wtedy widać jak u nich kupa uderza do uszu. Raz się zatrzymałem to jeszcze trąbił taki stary złamany wuj

Pozostałe