Włodawa: Mężczyzna wbił sobie nóż w brzuch - policjanci ruszyli z pomocą

  • 13.06.2021, 19:42
  • oprac. MP
Włodawa: Mężczyzna wbił sobie nóż w brzuch - policjanci ruszyli z pomocą
Kilkanaście minut trwała akcja ratunkowa prowadzona przez włodawskich dzielnicowych wobec mężczyzny, który wbił sobie nóż w brzuch. Policjanci uciskali ranę oraz na bieżąco monitorowali funkcje życiowe 35-latka utrzymując kontakt słowny i wzrokowy do czasu przyjazdu karetki.

Poważną interwencję przeprowadzili dzielnicowi włodawskiej komendy. Starszy aspirant Tomasz Prystupa i sierżant sztabowy Marcin Nowicki zostali skierowani na miejsce po zgłoszeniu, że mężczyzna wbił sobie nóż w brzuch.

Mundurowi jako pierwsza służba ratunkowa na miejscu od razu przystąpili do ratowania życia 35-letniego włodawianina i przejęli udzielanie pomocy przedmedycznej od rodziny. Kiedy jeden z policjantów uciskał ranę kłutą, żeby tamować krwawienie drugi wzywał pogotowie. Podczas prowadzonych przez mundurowych działaniach mężczyzna był przytomny, a policjanci cały czas utrzymywali z nim kontakt wzrokowy i słowny monitorując jego czynności życiowe. Swoje działania prowadzili do czasu przekazania poszkodowanego służbie medycznej, która zabrała go do szpitala. Mężczyzna najprawdopodobniej próbował targnąć się na swoje życie.

- Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia - mówi Elwira Tadyniewicz, rzecznik KPP we Włodawie. - Powyższa interwencja przypomina, że pomaganie i chronienie ludzkiego życia to  priorytet w naszych działaniach.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe