Wsparcie dla branż dotkniętych ograniczeniami - rząd zapowiada Tarczę Branżową

  • 27.10.2020, 09:53 (aktualizacja 27.10.2020, 09:55)
  • ---
Wsparcie dla branż dotkniętych ograniczeniami - rząd zapowiada Tarczę Branżową
Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie dla przedsiębiorców z branż dotkniętych lockdownem. Tzw. Tarcza Branżowa skierowana będzie dla firm gastronomicznych, rozrywkowych, zajmujących się zdrowiem fizycznym, a także do tych zajmujących się sprzedażą detaliczną.

- Dla tych branż w listopadzie dokonujemy zwolnienia ze składki ZUS. Wdrażamy również postojowe, czyli dopłatę z budżetu państwa do utrzymania zatrudnienia w firmach. Przekażemy również bezzwrotne dotacje w wysokości 5000 zł dla małych i mikro firm. Ponadto, wprowadzamy także zwolnienie z opłaty targowej przez cały rok z rekompensatą dla samorządów – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Rozwiązania te dotyczą listopada i jeśli sytuacja ulegnie poprawie, możliwe, że – zgodnie z reżimem sanitarnym – zostanie przywrócone przywrócone funkcjonowanie we wspomnianych branżach. Obejmą 170 000 firm zatrudniających 372 000 pracowników, zaś sama wartość wsparcia, wedle szacunków rządu, wyniesie ok. 1,8 mld zł.

- Dziękuję przedsiębiorcom za dialog w ostatnich dniach i tygodniach - podkreślał premier. - Wspólnie musimy znaleźć sposób w funkcjonowaniu tych sektorów gospodarki w tym trudnym czasie. Ta pomoc ma służyć temu, żeby przedsiębiorcy mogli się do tej niełatwej sytuacji.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe