Grant dla SP nr 11. Uczniowie poznają swoich rówieśników z Turcji, Słowacji, Łotwy oraz Rumunii

  • 28.08.2020, 09:01
  • DSO
Grant dla SP nr 11. Uczniowie poznają swoich rówieśników z Turcji, Słowacji, Łotwy oraz Rumunii
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie znalazła się wśród 565 szkół w Polsce, które otrzymały akceptację oraz dofinansowanie na realizację międzynarodowego projektu w ramach Akcji 2 – Partnerstwa Współpracy Szkół (KA229) w sektorze Edukacja Szkolna Programu Erasmus +.

Projekt „Teen Thinkers" będzie realizowany wspólnie ze szkołami partnerskimi z Turcji, Słowacji, Łotwy oraz Rumunii. Jego celem jest uchronienie młodzieży od uzależnień od nowoczesnych technologii oraz nauka bezpiecznego korzystania z internetu i nowych technologii. Uczniowie klasy dwujęzycznej, w trakcie kilku zaplanowanych wyjazdów, poznają swoich zagranicznych rówieśników, ich kulturę oraz tradycje. Będzie to wspaniała okazja do integracji oraz komunikacji w języku angielskim.

Kwota grantu otrzymanego przez szkołę wynosi 24.462 euro, natomiast pełny grant przyznany na realizację projektu wynosi 130.020 euro. Projekt będzie realizowany od 01.11.2020 do 31.10.2022.

Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego, pani Karolina Szczeblewska.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe