Lubelskie: Odstrzał 5000 dzików do końca roku

  • 21.08.2020, 09:20
  • Patryk Lachowski
Lubelskie: Odstrzał 5000 dzików do końca roku
Do końca roku na terenie Lubelszczyzny ma zostać odstrzelonych ponad 5 tys. dzików. Tak, po spotkaniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zdecydował wojewoda lubelski.

Akcja ma być przeprowadzona we współpracy ze służbami mundurowymi: policją, wojskiem i strażą pożarną, a także Polskim Związkiem Łowieckim. 

Sytuacja jest poważna, bo na 52 stwierdzone w tym roku ogniska wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń w Polsce, 38 wystąpiło w województwie lubelskim. 

Mówi Mirosław Blacha, łowczy z Chełma:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chorują nie tylko dziki, ale i trzoda chlewna. Przypominamy, że w tym miesiąca badania laboratoryjne potwierdziły wirusa w gospodarstwie w gminie Żmudź, w hodowli liczącej aż 450 świń. Z kolei pod koniec lipca wirus zaatakował w gminie Radecznica, w powiecie zamojskim, gdzie hodowano prawie 1900 świń. 

Ostatnio aż 6 gmin z regionu znalazło się w strefie zagrożenia wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń. Pod specjalnym nadzorem jest kilkadziesiąt miejscowości z gmin: Żmudź, Białopole, Dorohusk, a także Dubienka, Kamień, Leśniowice i Wojsławice.

 

Patryk Lachowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chełmianin N
Chełmianin N 21.08.2020, 13:16
Radio Bon Ton jest TUBĄ dla LUBELSZCZYZNY!!!!
Anty n
Anty n 24.08.2020, 08:50
Jak ci nie pasuje, to nie słuchaj/nie czytaj i nie zawracaj d...y tymi swoimi drętwymi wpisami. Finito!

Pozostałe