Chełm: Zmiana nazwy największej jednostki wojskowej

  • 19.08.2020, 10:03
  • Patryk Lachowski
Chełm: Zmiana nazwy największej jednostki wojskowej
Największa stacjonująca w Chełmie jednostka wojskowa zmienia nazwę z batalionu kołobrzeskiego na chełmski.

Tak zdecydował Minister Obrony Narodowej. Decyzja przyszła do garnizonu tuż przed świętem Wojska Polskiego.
Żołnierze 19. - obecnie chełmskiego - Batalionu Zmechanizowanego imienia 8. Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego dostaną nowy sztandar i barwy. Na proporczykach ma się pojawić stare złoto, a na pagonach i odznakach - książęca tiara.

19. Batalion Zmechanizowany powstał w październiku ubiegłego roku z rozwiązanego 1. Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego. Jest samodzielną jednostką wojskową podporządkowaną 19. Lubelskiej Brygadzie Zmechanizowanej. Stacjonuje w koszarach przy ul. Lubelskiej w Chełmie. 

 

 

Patryk Lachowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 23.08.2020, 19:28
Zmieniają z Kołobrzeskiego bo to było wojsko komunistyczne choć w Kołobrzegu ten batalion zasłużył na nazwę przelaną krwią w walce z okupantem niemieckim. Gdyby zamiast niemców wyganiali z Kołobrzegu komunistów to nazwę by zostawiono.
Piotr R.
Piotr R. 20.08.2020, 01:37
Wojsko Polskie, to ma być WOJSKO POLSKIE.!!! ZAWODOWE PROFESJONALNE,WYKSZTAŁCONE...SPECJALISTYCZNE... !!!
DZIŚ ...BYŁEM NA UL.LUBELSKIEJ 139 ... W CHEŁMIE....gdzie teren i sprzęt zawodowego "Wojska Polskiego"...NIE STRZEŻE NAWET PSEUDO "WOJSKO KRÓLOWEJ JADWIGI" (CZYLI pseudoWOT "antoniówki"....TYLKO DORABIAJĄCY SOBIE(szacun) EMERYCI mswia+mon
Wot
Wot 22.08.2020, 19:47
Jakaś zazdrość przemawia za pseudo Piotr r. Czyżby nie spełnione ambicje czy poprostu zazdrość.
Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte 20.08.2020, 09:50
Nie popadjcie nasi drodzy, profesjonalni, zawodowi wojacy w samouwielbienie w swojej samodoskonałości, bo historia jak okiem sięgnąć uczy, że w ostatecznym rozrachunku wojny wygrywają/kończą rezerwiści, czyli ci nieokrzesani szweje, jak to pogardliwie niejednokrotnie o nich mówicie i takoż na nich przy każdej okazji spoglądacie.
Należało by o tym pamiętać i możliwie szeroko dzielić się z nimi swoją wiedzą i profesjonalizmem - dla dobra nas wszystkich.
Piotr
Piotr 20.08.2020, 00:20
https://opencaching.pl/viewcac…

Pozostałe