Rewitalizacja trasy kolejowej Chełm-Włodawa

  • 17.08.2020, 09:23 (aktualizacja 17.08.2020, 14:09)
  • Patryk Lachowski
Rewitalizacja trasy kolejowej Chełm-Włodawa
Radni miejscy z Włodawy przyjęli uchwałę dotyczącą przystąpienia miasta do programu rewitalizacji trasy kolejowej nr 81 z Chełma do Włodawy. Wcześniej oba samorządy podpisały stosowne porozumienie. Trasa zostanie wyremontowana w ramach programu "Kolej Plus".

Szczegóły projektu przedstawia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O rewitalizacji trasy kolejowej nr 81 z Chełma do Włodawy mówi się od lat. Trasa ma ok. 45 km, znajduje się na niej 10 przystanków. Nie licząc Chełma, największe obsługiwane miejscowości to Ruda Huta, Orchówek, Uhrusk i Wola Uhruska. Linia kolejowa jest czynna. Są tam realizowane przewozy towarowe oraz sezonowe połączenia pasażerskie.
Koszt projektu to 230 mln zł.

Patryk Lachowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zen
Zen 17.08.2020, 23:42
Mogliby za Sobiborem wybudować nowy odcinek torów, bliżej j.Białego i zakończyć linię we Włodawie.
Antoni
Antoni 17.08.2020, 15:22
Pamiętam ,że wielokrotnie w czasach słusznie mienionych jeździłem do Woli Uhruskiej pociągiem do babci. Urokliwa trasa. Komu to przeszkadzało.

Pozostałe