Rejestracja w PUP nie musi być drogą przez mękę

  • 26.01.2017, 10:37
  • DSO
Rejestracja w PUP nie musi być drogą przez mękę pup chełm
Rejestracja w urzędzie pracy nie jest niczym przyjemnym.

Tym bardziej, gdy przychodząc tuż po 10:00 do gmachu słyszymy, że na dziś wszystkie numerki do kolejki już się wyczerpały. Dlatego urzędnicy przypominają o możliwości internetowej rejestracji i umówienia się na wizytę w Urzędzie Pracy. Oszczędzamy w ten sposób i czas, i nerwy. Do wyboru mamy dwie możliwości: po pierwsze - zgłoszenie chęci rejestracji w bazie bezrobotnych. Wszystkie dane wpisujemy przez internet, dostajemy informację, w jakim terminie mamy się zjawić w urzędzie pracy, a zostaje nam przynieść ze sobą wszystkie dokumenty, w tym te poświadczające o dotychczasowej pracy.
Drugą możliwością jest sama rejestracja przez internet - choć akurat w tym przypadku musimy mieć profil zaufany w systemie ePUAP, czyli wirtualny podpis. W gmachu można go wyrobić w pokoju numer 204. I będzie on służył nie tylko przy kontaktach z Urzędem pracy, ale także przy innych sprawach administracyjnych.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe