Chełm: Przedszkolaki zostały w domach

  • 14.05.2020, 13:30 (aktualizacja 15.05.2020, 12:57)
  • DSO
Chełm: Przedszkolaki zostały w domach
Od 11 maja maluchy z Chełma mogły wrócić do żłobków i przedszkoli. Placówki zostały dokładnie zdezynfekowane. Na razie frekwencja nie jest za duża.

W Chełmie rodzice zadeklarowali powrót do 12 przedszkoli i 2 żłobków około 280 dzieci. Jak informuje jednak Urząd Miasta Chełm w miejskich żłobkach i przedszkolach przebywa mniej dzieci, niż wynikało ze wstępnych deklaracji rodziców.

- To około 60 przedszkolaków i około 40 dzieci w żłobkach. Jednak dyrektorzy placówek, którzy są w stałym kontakcie z rodzicami i opiekunami dzieci, przewidują, że frekwencja będzie sukcesywnie rosnąć. - informuje Urząd Miasta

Wszystkie placówki dostosowały się do wymagań Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego. 

- Dyrektorzy poszczególnych jednostek wybrali różne rozwiązania w celu zapewnienia poczucia komfortu i bezpieczeństwa dzieciom oraz ich opiekunom przy jednoczesnym spełnieniu wymagań sanitarno-epidemiologicznych. - dodaje rzecznik prasowy Urzędu Miasta


Z kolei w Krasnymstawie chęć oddania dzieci pod opiekę pracowników miejskiego żłobka deklarowało 40 proc. rodziców. Docelowo ma się tam pojawić 30 z 75 podopiecznych. Najwięcej deklaracji - 25 - złożyli rodzice w tamtejszym Przedszkolu nr 1. 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe