Chełm: Dodatkowe kursy dwóch linii CLA. Pasażerowie skarżą się na przewoźnika

  • 31.03.2020, 11:34
  • DSO
Chełm: Dodatkowe kursy dwóch linii CLA. Pasażerowie skarżą się na przewoźnika
Chełmskie Linie Autobusowe uruchamiają dwa dodatkowe kursy w dni powszednie. Zmiany dotyczą linii nr 2 i linii nr 9. Okrojona liczba miejsc, brak możliwości zakupu biletów u kierowcy oraz kontrolerzy biletów, którzy "zajmują" miejsca pasażerom - to tematy, z którymi chełmianie zwracają się do prezesa spółki.

Chełmskie Linie Autobusowe uruchamiają od 1 kwietnia dwa dodatkowe kursy w rozkładzie poniedziałek-piątek:

  • linia nr 2: Os. Słoneczne/Pętla (o godz. 6:44) – Ceramiczna Pętla (przyjazd o godz. 7:19);
  • linia nr 9: Dworzec PKP (o godz. 6:41) – Ceramiczna Pętla (przyjazd o godz. 7:14).

Epidemia koronawirusa sprawiła, że autobusy miejskiego przewoźnika raczej świecą pustkami. Dlatego, już w połowie marca, władze spółki zdecydowały o zmniejszeniu liczby kursów.

Przypominamy: Linie nr 1, 2 i 9 kursują  średnio co godzinę, a autobusy linii nr 5, 6, 7, a także 10, 11 i 12 wyjeżdżają w miasto tylko w tak zwanych godzinach szczytu czyli rano i po południu - żeby zawieźć ludzi do pracy, a potem rozwieźć ich do domów.

W sobotę - co godzinę - kursują tylko linie nr 1, 2 i 9, a także 11. W niedzielę autobusy tych linii jeżdżą po Chełmie co dwie godziny.

Zmiany wprowadzone przez miejskiego przewoźnika nie podobają się pasażerom. Tym bardziej, że zgodnie z rządowym rozporządzeniem, w każdym autobusie zajęte może być tylko co drugie miejsce. Obostrzenia będą obowiązywać do 11 kwietnia. 

Chełmianie korzystający z komunikacji miejskiej apelują też do władz CLA o zmianę sposobu kontroli biletów. Bo kontrolerzy robią sztuczny tłok - ograniczają liczbę dopuszczalnych w autobusach pasażerów.

Chełm: Koronawirus. CLA wydziela w autobusach strefy z zakazem wstępu

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe