Chełm: "- Oczekiwania pracowników są niższe niż np. w Katowicach" - prezes NFZ o CUW w Chełmie

  • 10.07.2019, 10:41 (aktualizacja 10.07.2019, 11:06)
  • DSO
Chełm: "- Oczekiwania pracowników są niższe niż np. w Katowicach" - prezes NFZ o CUW w Chełmie
W Chełmskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia będzie działać Centrum Usług Wspólnych. W tym tygodniu na stronie internetowej NFZ pojawiło się zarządzenie prezesa Funduszu w tej sprawie.

Andrzej Jacyna, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia i Jakub Banaszek, prezydent Chełma - 27 czerwca w Urzędzie Miasta - podpisali list intencyjny w tej sprawie.

Dlaczego takie centrum powstanie w Chełmie - wyjaśnia  prezes NFZ Andrzej Jacyna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Centrum będzie rozpatrywało elektroniczne wnioski o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, które trafią do niego z całego kraju. Po pozytywnej weryfikacji karty zostaną wydrukowane i wysłane z Chełma bezpośrednio na adres wnioskującego. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego zapewnia możliwość korzystania z publicznej opieki zdrowotnej w państwach Unii Europejskiej oraz państwach należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.

Mówi prezydent Chełma Jakub Banaszek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Docelowo pracę w Centrum ma znaleźć 70 osób. Przypominamy, że Centrum Usług Wspólnych powstało też w chełmskim oddziale ZUS - tu na pracę może liczyć 20 osób. 

Zgodnie z § 6 ust. 5 pkt 3 statutu Narodowego Funduszu Zdrowia stanowiącego załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 11 grudnia 2014  r. w sprawie nadania statutu Narodowemu Funduszowi Zdrowia (Dz. U. poz. 1840 oraz z 2019 r. poz. 1020), w oddziałach wojewódzkich Funduszu mogą być tworzone centra usług wspólnych jako ich placówki terenowe., Centra usług wspólnych, stosownie z § 6 ust. 6 ww. statutu tworzy i znosi Prezes Funduszu.

Uzasadnieniem utworzenia Centrum Usług Wspólnych (CUW) w Chełmie jest potrzeba zapewnienia większej dostępności ubezpieczonych do usług stanowiących realizację zadań NFZ, w tym optymalizacji ich wykonywania. Zakłada się, że pierwszym zadaniem CUW w Chełmie będzie obsługa wniosków o wydanie kart EKUZ przesyłanych drogą elektroniczną od ubezpieczonych z całej Polski oraz przesyłanie wydrukowanych kart do wnioskodawców na wskazane przez nich adresy.

Zgodnie zaś z § 8 ww. statutu, zakres zadań CUW w Chełmie określony zostanie przez dyrektora Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Funduszu w regulaminie organizacyjnym tego oddziału.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aga
Aga 02.08.2019, 16:47
Gdzie można składać aplikacje na stanowiska

Pozostałe