Chełm: Wyniki matur najgorsze w województwie

 • 05.07.2019, 07:55 (aktualizacja 05.07.2019, 08:23)
 • DSO
Chełm: Wyniki matur najgorsze w województwie
Średnie wyniki egzaminu maturalnego maturzystów z Chełma i powiatu chełmskiego pozostawiają wiele do życzenia. Pisemną maturę z języka polskiego maturzyści ze szkół zlokalizowanych na terenie miasta Chełm - zarówno techników, jak i liceów napisali na poziomie 46%, co daje ostatnie miejsce w województwie. Niechlubne - ostatnie - miejsce z pisemnej matury z polskiego na poziomie podstawowym zajęli także maturzyści z powiatu chełmskiego - ich średni wynik to 34%.

Najlepiej  obowiązkowy pisemny egzamin z języka polskiego napisali uczniowie z powiatu kraśnickiego - średnio otrzymali z niego 59 proc. Doskonale poszło też absolwentom szkół średnich z powiatu świdnickiego – 57 i miasta Zamość – 56 proc.

Absolwenci liceów z miasta Chełm - obowiązkowy język polski zdali na poziomie 51%, techników - 39%. Pisemny egzamin z matematyki na poziomie podstawowym w chełmskich liceach zdano na poziomie 64%, język angielski - 74%. W technikach obowiązkowy egzamin pisemny z matematyki absolwenci napisali na 48%, język angielski - średnio na 54%.

Średnie wyniki z przedmiotów dodatkowych w chełmskich  liceach i technikach również prezentują się słabo:

 • język polski - 50%
 • język angielski - 48%
 • język francuski - 43%
 • język niemiecki - 45%
 • język rosyjski - 58%
 • matematyka - 35%
 • biologia - 38%
 • chemia - 50%
 • geografia - 27%
 • historia - 32%
 • informatyka - 36%
 • wos - 22%

 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Areks
Areks 06.07.2019, 19:07
Pseudoszkoly wyzsze od lat ucza nieukow a pozniej nieuk psuje nlodziez. Inna sprawa ze wladze miasta przez lata psuly chelmskie dwa licea
QTH
QTH 07.07.2019, 13:11
Cóż z tego, że może tak jest? Nikt z tym nic nie zrobi, jak nie będzie ostrego larum społecznego. Większość z nich nawet po wielu latach pracy ma mierne wyniki w pracy z uczniami, co właśnie widać. Nie rozumieją i raczej nie zrozumieją, że nie wystarczy ukończyć dwa - trzy fakultety i " piętnaście" podyplomówek, i że do pracy pedagogicznej równie ważne jest powołanie. To tak samo jak można być kiepskim lekarzem z dużym "dorobkiem", czy nawet kiepskim biskupem z doktoratem, czy profesurą.
"Zaspawane" w swoim mentalnym światku środowisko.
Jan Zamoyski kiedyś też dla was - "uczeni w piśmie" napisał :
"Takie będą Rzeczypospolite..."
Resztę znacie. Teraz proszę was "bakałarze" o... minusiki - hehe...
Gość
Gość 06.07.2019, 11:14
Beata pomoże.
Phill Collinz
Phill Collinz 06.07.2019, 07:01
Więcej podwyżki dla darmozjadów, a potem szlachta edukacyjna bierze rok czasu urlopu pełnopłatnego na poratowanie zdrowi i wyjeżdżają do Szwecji do budowę domów. 2 miesiące wakacji, 2 tygodnie ferii, przerwy świąteczne, przerwy na egzaminy, wycieczki szkolne, co 45 minut przerwa - który zawód tak ma. Ale trzeba było się „łuczyć” to teraz bym nic nie robił a chroniła by mnie karta nauczyciela.
Sżczęśliwa nauczycielka
Sżczęśliwa nauczycielka 06.07.2019, 08:36
Łał, widzę że wiedzę teoretyczną o zawodzie nauczyciela już masz dobry człowieku. Teraz tylko kilka lat studiów i jeśli Ci się już uda zdobyć wyższe wykształcenie i przygotowanie pedagogiczne to możesz już leżeć bykiem do końca życia.
A jakby Ci się nie udało, to niestety cytując kabaretowego klasyka: "nie chciało się nosić teczki, trzeba dźwigać dziś woreczki". Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w pracy zawodowej.
QTH
QTH 06.07.2019, 10:17
Sukcesów u was "dobra kobieto" jakoś nie nie widać, chyba że za sukces uważasz ciągłe przebywanie w błogostanie jaki wam zapewniają przywileje karty nauczyciela i tumiwisizm. Na szczęście nie wszyscy są tacy i chwała im za to. Zaraz pewnie pomyślisz albo odpiszesz, że taka jesteś i słusznie - równaj do najlepszych, równaj - dla Twojego i naszego dobra.
Nauczyciel
Nauczyciel 06.07.2019, 14:55
Karta Nauczyciela to nie karta płatnicza... głupcze.
QTH
QTH 06.07.2019, 15:22
Sam to powiedziałeś że płatnicza. Nie wysilaj się z inwektywami. Nic to nie zmieni, nie jesteście najmądrzejsi. Powinniście być elitą, ale tak nie jest i szybko nie będzie. Samo poczuwanie się i puszenie to za mało.
"Po owocach ich poznacie..."
I to by było na tyle...
Aga
Aga 07.07.2019, 20:18
Mówiąc o "owocach" masz na mysli swoje i tobie podobnym dzieci?
QTH
QTH 08.07.2019, 06:19
Mnie nie obrazisz, a tylko wystawiasz sobie świadectwo. Mało pojetnym trzeba tłumaczyć, aż zrozumieją. Patrz tabele, droga Agusiu, tabele. Chodzi mi o same wyniki - rozumiesz teraz? Z pewnością rozumiesz, tylko chcesz sobie " pokąsać" - hehe...
Aga
Aga 08.07.2019, 18:45
OTH nie mam natury krytykanta,"kąsacza"tym bardziej ...irytują mnie jedynie tacy ignoranci jak ty. Osobiście nie wdaję sie w dyskusje o lekarzach, sprzedawcach, górnikach czy innych zawodach, których specyfiki bezpośrednio nie doświadczyłam. Patrząc ślepo w tabele sam wystawiasz sobie świadectwo. Załóżmy, że macie z sąsiadem zbudować ogrodzenie. Ty za pomocników dostałeś nastoletnie panny z tipsami, na szpilkach do tego cherlawe i leniwe. Twój sąsiad energicznych , wysportowanych chłopaków z krzepą. Obaj instruujecie pomocnikow jak co maja robić. Jakie będa wyniki(zapiszmy je w tabeli skoro sa takie wazne dla ciebie)?
Aga
Aga 08.07.2019, 18:26
Jestem nauczycielem i mam dziecko w szkole. Moje dziecko ma wyniki bdb bo zdolne i ma chęci do nauki. Jesli dzieci tępe i zamiast uważać na lekcji myślą o kolejnym poziomie gry to nawet genialny n-el nie pomoże. Do tego "zatroskany" rodzic w domu powie olej durnia czyt.nauczyciela. Czemu sie dziwic. N-el najlepiej wie jakich uczniów dostał i jak wykorzystali wiedzę , która im przekazał Zabronić zdawania egzaminu nie może. Co najwyżej modlić sie by ten nieuk jakims cudem osiągnął próg zdawalności.
QTH
QTH 08.07.2019, 20:06
Agusiu, tylko dla Ciebie zrobię wyjątek i odezwę się jeszcze ten raz, chociaż zapowiedziałem nie pojawiać się (w jednym z postów poniżej). I 100% - tak będzie.
Nie możesz być pewna, że i ja nie jestem nauczycielem, tylko pracującym może w trochę innych realiach zawodowych i nie możesz też być pewna, że to wszystko co tutaj nagryzmoliłem to nie jest tylko moja zamierzona, perfidna i przemyślana prowokacja. Zapewniam, że nie chodzi mi o takich nauczycieli, do których jak tu czytam należysz, (co też wspomniałem nieraz, i to Ci zapewne w czytaniu tego misz-maszu umknęło). Widać że Ci zależy i rozumiesz w co "grasz". Jeżeli czujesz się urażona, bardzo Cię przepraszam jak i podobnych Tobie. !ALE TYLKO TAKICH!
Szczęsliwa nauczycielka
Szczęsliwa nauczycielka 06.07.2019, 14:44
Jasne, że uważam to za duży sukces. Bo w życiu trzeba sie umieć ustawić a nie narzekać i klepać żywot wiecznego nieudacznika. Kasy z uczenia w szkole nie ma, ale dzięki bogatemu mężowi można sobie pozwolić na franczyzowy sklep z ciuchami i w miarę dostatnio żyć. A Tobie z calego serca życzę, żebyś również dobrze sie ustawił, czerpal z życia garściami i żeby stać Cie było na wysoki standard życia Twojego i calej Twojej rodziny. Życie jest zbyt krótkie, żeby nie czerpać z niego na bogato i na maxa. Pozdrawiam serdecznie.
QTH
QTH 06.07.2019, 15:23
Czy mąż wie, że ma pasożyta w domu? Ale jak jemu z tym dobrze i go na to stać? Pozdrów męża. Ma dobre serce.
Szczęśliwa nauczycielka
Szczęśliwa nauczycielka 06.07.2019, 15:55
Wiem, że ma dobre serce i dobrze mu ze mną, a mi z nim. W końcu jesteśmy razem już 21 lat. A co do kasy, to rzecz nabyta stać go i nie narzeka. Nie wiem jak Ciebie wychowano ale w naszych rodzinach zawsze dzieliło się wszystkim. Uśmiechem i łzami, chlebem i pieniędzmi. I nikt nikomu niczego nie żałował i nie zazdrościł. No ale nie mam czasu już z Tobą dyskutować, sobota pracująca a pieniądze same się nie pomnożą. Życzę Ci, żebyś i Ty mógł kiedyś dosięgnąć swojej gwiazdki z nieba. Powodzenia w życiu.
QTH
QTH 06.07.2019, 16:33
Pracuj, pracuj "gołąbeczko". Tylko w tym pędzie nie zapomnij że deklarujesz się być NAUCZYCIELEM - a to zobowiązuje. I tylko to ludzi obchodzi jakim nauczycielem jesteś, a nie Twój prywatny biznes. Niskie instynkty się w Tobie odzywają w tym "dorobkiewiczowstwie", maskowane jowialną serdecznością.
QTH
QTH 07.07.2019, 00:22
"Minusujcie" żmijki belferskie - minusujcie.
Nie myślcie, że wasze "święte " oburzenie poprawi status niegdyś ( ! ) wspanialej i godnej waszej profesji. Puste miernoty was zdominowały i ciągną innych - solidnych w "bagno" wraz z naszymi dziećmi. Wyniki w Chełmie od szeregu lat same mówią za siebie. Opinia jaką wypracowali prawdziwi, solidni nauczyciele odeszła wraz z nimi na emeryturę i siłą inercji dało się jeszcze przez jakiś czas na niej "jechać".
Przykrość wielka...
miś
miś 07.07.2019, 20:21
Jaki ty nieszczęśliwy musisz myć
QTH
QTH 08.07.2019, 07:03
Hehe... Do wynurzeń o mojej prywatnej szczęśliwości mnie nie nakłonisz. Zrobiła to chyba dla "lansu" powyżej pewna Dama. Nie mam jakoś chęci do bawienia się z Wami w "bazar z ciuchami". Ten POWAŻNY temat uważam na chwilę obecną za wyczerpany - poszukam czegoś lepszego - nudno, tylko same minusiki. Może za mala petarda wpadła do tego waszego belferskiego "kurnika"? Jakiś słaby jazgot. Mimo wszystko warto trochę to wszystko przemyśleć, a nie tylko złościć - to dla rozsądnych. 《 bez odbioru 》
Jok
Jok 06.07.2019, 07:00
Dobrej zmiany ciąg dalszy, produkcja głąbów do 500 plus
gość
gość 05.07.2019, 22:53
Głupcy z Chełma
Ja
Ja 05.07.2019, 21:56
Jak zdawałem maturę w 2000r to rzadkością było żeby ktoś nie zdał i tak było wszędzie. Od tamtych czasów wiele się zmieniło,niby do przodu wszystko ale tak naprawdę to ciemnogród zapanował. Co jeden rodzic to mądrzejszy, pociecha najlepsza, a tak naprawdę to słoma nie tylko z butów wyłazi. Młodzież naśladując rodziców zrobiła się bardzo roszczeniowa, uważają że wszystko im się należy.


Łubu Dubu
Łubu Dubu 05.07.2019, 20:53
W zasadzie dla dobrej zmiany powinien to być powód do zadowolenia. Ludźmi delikatnie mówiąc "słabiej wykształconym" łatwiej sie rządzi. Oni wszystkie "plusy" łykną jak malpa kit i ślepo postawia krzyżyk w odpowiedniej kratce.
kris
kris 06.07.2019, 06:10
Zawsze w dziejach jak kościół był u władzy to była ciemnota i zacofanie. A takimi łatwiej rządzić
Anon
Anon 05.07.2019, 16:46
Żenada, każdy pisze dla siebie nie dla jakiejś durnej tabeli
Jaroslaw Woznica
Jaroslaw Woznica 05.07.2019, 16:22
Jaki sens ma podawanie srednich wynikow?
Antoni
Antoni 05.07.2019, 15:13
Poziom zdawalności to nie wina nauczycieli tylko rodziców. Bo jak nauczyciel przyciśnie i zmobilizuje do nauki to rodzice skargi piszą po wszelkich instancjach na nauczyciela ,że od barana wymaga za wiele. To nie wysyłać barana do liceum tylko do zawodówki tam gdzie jego miejsce. Dobrze pis zrobił w reformie edukacji , że wreszcie barany trafią tam gdzie trzeba.
Rodzic
Rodzic 05.07.2019, 19:47
Proszę Pana barany są w owczarni. Progi punktowe są obnizane, pytam dlaczego? Może dlatego by ,,profesura,, miala pracę.
QTH
QTH 05.07.2019, 23:05
Antek, jeżeli jesteś belfrem to gratuluję. Nie wiem co robisz w tym zawodzie, ale tym "baranem" raczej sam jesteś i to jeszcze z dyplomem! Ogarnij się chłopie.
Nie poniżej ludzi tylko dlatego, że są mniej zdolni. Od tego jesteś by im pomagać,dawać przykład, pokierować, a nie gnoić.
Oddzielnym tematem w wielu wypadkach jest chamstwo i roszczeniowość rodziców. Twoim zadaniem jak i innych nauczycieli jest by ten małolat widział jak być powinno, może się uda, i on mimo wszystko nie zostanie tym chamem. Niepowinno się rezygnować.
Aga
Aga 07.07.2019, 20:31
Krytykujesz Antka za "poniżanie"na forum a sam w każdym komentarzu (a napisałeś ich tu ohhoho i więcej...pozwalasz sobie na epitety w stylu "ciemna miernoto", "pasozycie", "darmozjadzie"pod adresem n-eli. tow myśl zasady "mi wolno innym nie"?
Rychu
Rychu 08.07.2019, 08:16
O ciemnocie i darmozjadach akurat kto inny pisal. Nie zmyslaj.
Aga
Aga 08.07.2019, 18:29
Rychu, mój komentarz skierowany był do QTH (on krytykował Antka i on w kilku poprzednich komentarzach pisał tak jak zaznaczyłam o n-alach. Nie zyślam.
Rychu
Rychu 08.07.2019, 19:54
Przegladnij jeszcze raz. Troche naciagasz.
Detektyw
Detektyw 09.07.2019, 17:08
Rychu, ty to QTH!
Rodzic
Rodzic 05.07.2019, 13:24
A urząd miasta Chełm obniża progi punktowe przy naborach do szkół średnich. Przy takim podejsciu do edukacji trudno wymagać aby były lepsze wyniki z matur.
An
An 05.07.2019, 13:01
Ale z rosyjskiego poszło pięknie!!
Aga
Aga 05.07.2019, 14:43
A ilu uczniów zdawało rosyjski? Załóżmy z rosyjskiego zdaje 5 uczniów a z biologi 50. Z rosyjskiego zdają wszyscy, z biologi połowa. Tam zdało 5 a tu 25. Hmmm Takie porównania tylko o kant stołu
ilonq
ilonq 05.07.2019, 12:25
teraz uczniom chyba nauka nie w głowie, dziewczyny jadą do szkoły wymalowane, sztuczne paznokcie i rzęsy, gołe brzuchy, chłopcy włosy utlenione, co to za moda i kto pozwala na takich przebierańców!?
QTH
QTH 05.07.2019, 13:04
Ekstrawagancja, kreatywność, lans ( kiedyś szpan). Sami raczej na to nie zarabiają pieniążków, rodzice dają, a tym samym zezwalają. Belfer w szkole coś o tym "sapnie", to na drugi dzień np taka mamusia z jaszcze dłuższymi szponami od córy może zrobić "kocioł" w budzie. W wielu wypadkach ta mamusia potrafi być nauczycielką w innej szkole i cały obieg systemu tak mniej - więcej się zamyka.
anna
anna 05.07.2019, 11:08
Cóż w tym dziwnego? Przywileje i naprawdę bardzo dobre warunki pracy przyciagają do zawodu miernych ludzi. Ale z drugiej strony; kogo mają uczyć? W ławkach szkolnych więcej bydła niż uczniów. Skoro dziś 12-latek używa inwektyw w stosunku do nauczyciela i nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności to kto bedzie chciał go uczyć? Nauczyciel udaje że uczy, uczeń udaje ze się uczy.

Pozostałe