Wierzbica: Rolnicy mogą starać się o odszkodowania po gradobiciu

  • 26.06.2019, 07:02 (aktualizacja 26.06.2019, 07:09)
  • KS
Wierzbica: Rolnicy mogą starać się o odszkodowania po gradobiciu
Mieszkańcy gminy Wierzbica, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku ubiegłotygodniowej nawałnicy mogą starać się o pomoc finansową.

Wójt gminy Wierzbica Bożena Deniszczuk zwróciła się do wojewody lubelskiego o pomoc dla rolników, który ucierpieli podczas piątkowej nawałnicy, która przeszła przez gminę.  Zniszczone zostały uprawy pszenicy, pomidorów i kukurydzy i rzepaku. Grad, wielkości dużych śliwek, całkowicie zniszczył kwiaty, posiekał zielone warzywa. Wybijał szyby w samochodach. Największe straty gradowa burza poczyniła w Tarnowie, Wólce Tarnowskiej, Bakus Wandzie, Wygodzie i Syczynie. 

Wnioski należy składać w urzędzie gminy.

Mówi Bożena Deniszczuk, wójt gminy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypominamy, że grad i wiatr zniszczył powierzchnię około 1000 hektarów. Ucierpiało blisko 200 rolników. Niektórzy stracili wszystkie uprawy. Wojewoda lubelski obiecał poszkodowanym rolnikom pomoc finansową. 

KS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Newbe
Newbe 26.06.2019, 08:39
Wojewoda czyli my bo się ubezpieczyć nie chciało.

Pozostałe