Chełm: Prezydent Jakub Banaszek liderem projektu Miasto Plus

  • 13.06.2019, 17:20
  • DSO
Chełm: Prezydent Jakub Banaszek liderem projektu Miasto Plus
Powołaliśmy zespół polityków i ekspertów, który wypracowuje ofertę dla polskich miast, zarówno tych największych metropolitalnych, jak i miast wojewódzkich, dla bardzo ważnej grupy miast tracących swoje funkcje społeczno-gospodarcze, czyli byłych miast wojewódzkich, ale także miast małych i mniejszych miejscowości - powiedzieli liderzy Porozumienia Jarosław Gowin i Jadwiga Emilewicz.

Szczegóły programu Miasto Plus zostana zaprezentowane na konferencji w Chełmie 12 lipca.

Jak podaje Portal Samorządowy - podczas konferencji prasowej w Sejmie, Jarosław Gowin powiedział, że Porozumienie jest tym elementem Zjednoczonej Prawicy, który najmocniej kładzie nacisk na wagę samorządności. "Reformę samorządową trzeba pogłębiać, a w szczególności trzeba przedstawić nową ofertę rozwojową dla polskich miast. To one skupiają kapitał społeczny, intelektualny, który przesądzi o tempie i kierunku cywilizacyjnego rozwoju Polski" - powiedział szef Porozumienia.

Dlatego w obrębie Porozumienia powołaliśmy zespół polityków i ekspertów, który wypracowuje ofertę dla polskich miast, zarówno tych największych metropolitalnych, jak i miast wojewódzkich, dla bardzo ważnej grupy miast tracących swoje funkcje społeczno-gospodarcze, czyli byłych miast wojewódzkich, ale także miast małych i mniejszych miejscowości" - zapowiedział Gowin.

Wyjaśnił, że głównymi liderami tego projektu są minister przedsiębiorczości i technologii, wiceprezes Porozumienia Jadwiga Emilewicz, wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa oraz najmłodszy - jak podkreślił Gowin - prezydent polskiego miasta, prezydent Chełma Jakub Banaszek.

"Ruszamy z ofensywą 12 lipca, zapraszamy do Chełma i z Chełma rozjedziemy się po Polsce, będziemy o naszych ofertach programowych rozmawiać, po to, aby spójny plan na najbliższe cztery lata, przedstawić już wczesną jesienią" - powiedziała Emilewicz.

Podkreśliła, że Porozumienie kieruje swój program zarówno do największych miast, jak do małych miasteczek, które znajdują się w odmiennej sytuacji i borykają się z innymi problemami.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 20.06.2019, 09:20
Znowu zaczynamynie od najważniejszych rzeczy .Drogi ,budownictwo komunalne ,czystość w Chełmie pozostawia wiele do życzenia..Zamiast robić kolejne drogie inwestycje może zająć się tym co najbardziej doskwiera mieszkańcom..gosc
Dziura w szosie
Dziura w szosie 14.06.2019, 16:57
Co to za prezydent jak nigdy niema go w chełmie, żenada
Jak
Jak 14.06.2019, 14:16
Odczepcie się od trawników. Spójrzcie na dziury w drogach, jechać się nie da. Zamiast naprawiać drogi to wstawiaja słupek, że dziura. Dramat.CHELM- PERŁA W Koronie PiS to żenada. Brak pracy, zamiast sprowadzić firmy do Chełma to same sklepy.
realista
realista 19.06.2019, 23:31
Ale o co chodzi??? Chełm od lat taki był i jest, a jedynie wszystko co najgorsze się potęguje. Kreatywna księgowość po latach wychodzi na jaw. Kolosalne długi, brak inwestycji w infrastrukturę, brak pomysłu na rozwój nie tyle miasta , co regionu niesie efekt w budowaniu tylko i wyłącznie sklepów. Chociaż nasi wschodni sąsiedzi podratują nasz budżet, zmniejszą bezrobocie. Żeby przemysł tu mógł powstać muszą być drogi!!!! A tu czegoś takiego (jak drogi) w rozumieniu Polskim lub europejskim nie było, nie ma i nie wiadomo kiedy będą. A zatem o jakim Ty przemyśle marzysz????? Obudź się!! Mieszkamy na z a d u p i u cywilizowanego świata.
Scop
Scop 14.06.2019, 07:28
Porostu syf kiła i mogiła, co tu więcej pisać.
Patriota
Patriota 14.06.2019, 07:23
A ulice dalej rozpierniczone, jeździć się nie da, porażka. To są jego oszczędności, niech więcej ludzi jeszcze pozwalnia
Hangar18
Hangar18 13.06.2019, 18:33
Miasto Plus .hahah dobre ,,Liderem jest owszem ale na minus !!! Trawniki bujne minus,,,dziury w drogach minus ,pożywka za ścieki dla tych co nie mają kanalizacji !! na minus ,,,Rewitalizacja starówki na minus .Rowery miejskie na minus ,,Arteria DK 12 remont na minus . A obwodnica Chełma to już odległa galaktyka !!!! Bałagan w departamentach zamętu publicznego..Za 3 lata tuż przed wyborami na obieca samych++++++++ tyle że mieszkańcy odczują minus w portfelu ..
Realista
Realista 19.06.2019, 23:37
Ty to chyba od Fiszowej jesteś?? Przez tyle lat NIC nie zrobiono w mieście, a teraz oczekujesz, że wszelkie długi, wszelkie zaległe wielololetnie zaniedbania będą rozwiązane jak w bajce o Kopciuszku - pstryk i już kłopotów nie ma i już Chełm metropolia światową się stanie. Echhh... żal mi Ciebie.
lucjan
lucjan 14.06.2019, 02:53
ciekawa krytyka poprzedniej wladzy-brawo p.Fisz jak w pigulce -wszystko na minus - co do trawnikow- sa i przyciete i nie przyciete zgodnie z ekologia:)
Maria Luigia
Maria Luigia 14.06.2019, 07:34
Trawa wysoka masa komarów kleszczy Panie lucjan ekologu,,,, stań w trawie i dokarmiaj Komary .Miasto to nie wieś by po pas trawa rosła .Taki bałagan świadczy o Włodarzach . Agro Chełm nic tylko zaorać bo tu nic się nie dzieje w trosce o mieszkańców ,
Łoker
Łoker 14.06.2019, 12:25
Pani Mario, komary nie lęgną się w wysokiej trawie, tylko w miejscach podmokłych. To czy się kosi trawniki czy nie nie ma większego wpływu na cykl reprodukcyjny komara. Znaczenie ma natomiast częstość opadów i to, jak woda długo stoi po deszczu czy po burzy. Realnie doskwierać może natomiast ilość pleśni, jaka się unosi w powietrzu, gdy ta trawa sobie schnie. Nie jest wcale oczywiste, czy należy kosić czy nie. Na zachodzie od koszenia trawników w miastach raczej się odchodzi, ale tam jest znacznie mniejsza bioróżnorodność niż u nas. Kiedyś kosiło się trawniki, żeby była większa przestrzeń wspólna, dzieci miały gdzie biegać etc. Teraz i tak wszędzie jest psia kupa i dzieci trzymają się raczej wyznaczonych miejsc.
Toker
Toker 14.06.2019, 19:27
Tak tak w wysokiej trawie to kupy psiej nie widać fakt Brawo Ekologu Łoker Tylko nie wdepnij . Chcesz mieć łąkę jedź na wieś .TU JEST MIASTO>Trawę skoszoną należy grabić!!!!!! a nie gnije na trawniku i chodnikach jeszcze liście z jesieni zalegają w wielu miejscach a to wina służb sprzątających !!!! Dzieci maja place zabaw i boiska .A co Zachody to tam mają godne płace a nie miskę RYŻU ,,,,Nie widziałem na Zachodzie Trawy po pas w centrum miast ,
anastasia
anastasia 14.06.2019, 20:47
Toker prostaku, odetnij sobie internet. Jednego wpisu ze zrozumieniem przeczytać nie potrafisz. Ale co się dziwić jak sam nie wiesz o co ci chodzi. Kto ci każe szukać psich kup w wysokiej trawie? Ależ wymyślił. Trawa na zachodzie nie rośnie po pas bo tam w miastach nie ma typowych traw łąkowych, jak często jest to w Chełmie. Napisał Ci o uboższej bioróżnorodności, ale dla takiego barana to za trudne słowa. Nikt ci nie będzie w Chełmie grabił liści czy trawy, bo do zeszłego roku miasto nawet nie odśnieżało swoich chodników!!! Ty tu w ogóle mieszkasz? Bardzo dobrze napisał jak ma leżeć i gnić jak ostatnio po burzach, to już może lepiej wcale nie kosić albo robić to znacznie rzadziej.
Henryka
Henryka 15.06.2019, 20:58
Widać że to anastasia To prostaczka z prowincji a, nie z Chełma ,Jednak słoma z tych traw łąkowych... z butów ci wystaje ...Najlepiej nic nie robić w Chełmie bo po co? Jest Tak DOBRA ZMIANA raj na ziemi ,Proszę podać miasto w Polsce gdzie takie łąki też rosną i trawniki mega..wysokie .Jak jesteś przyzwyczajona dziewko do pokrzyw za stodołą ta tam zostań i pilnuj pomoru świń ,U siebie na podwórku,,,A KRUS ci wypłaci rentę i 100+ za tucznika .
Obcykany
Obcykany 19.06.2019, 23:49
Szukasz miasta "ekologicznego" w Polsce, gdzie też (tak jak w Chełmie) kosi się trawę raz na jakiś czas... proszę bardzo: WROCŁAW. Tam też od ostatnich wyborów, nowe władze też oszczędny ... o przepraszam: "ekologiczny" tryb zarządzania zielenią miejską prowadzą. A zatem bez względu na na region Polski i przynależność partyjną oszczędności się wprowadza.
helmut
helmut 14.06.2019, 07:19
Jak koszą trawę w Chełmie to nikt tego nie grabi ,nie sprząta taki suchy syf wiatr po chodnikach rozdmu***e, zapychają się studzienki kanalizacyjne ,,A potem larum ze woda po deszu stoi na drogach Uherka zarasta trzcinami jak na jesieni ubiegłego roku Może lepiej RYŻ zasadzić i już każdy z Chełmianan ma na wypłatę ..miska ryżu .od rządu (Plan Morawieckiego RYŻ +...., Panie Lucjan do roboty wspomóż władzę .Trawnik +
Lucjan
Lucjan 14.06.2019, 09:03
na moim trawniku jest pelna ekologia w mysl trendu KE(PO plus PSL) nie przeszkadza.a malkontentow znajdzie sie zawsze wielu

Pozostałe