Poniedziałek, 16.09.2019

Chełm: Rower miejski dopiero wiosną

  • 12.06.2019, 08:00 (aktualizacja 12.06.2019, 08:21)
  • DSO
Chełm: Rower miejski dopiero wiosną
Mieszkańcy Chełma będą mogli korzystać z roweru miejskiego dopiero wiosną przyszłego roku. Dialog techniczny dotyczący projektu już się zakończył.

Niedługo ratusz rozpocznie procedurę przetargową. Miasto planuje kupić rowery tzw. piątej generacji.

Rowery miejskie V generacji  pozwalają na zwiększenie liczby stref zwrotu, umożliwią pozostawienie roweru poza strefą, a także zmniejszają koszty wdrożenia systemu dzięki rezygnacji z budowania specjalnych stacji dokujących. Na obszarze świadczeniu usług wyznaczone są strefy, w których Użytkownik może pozostawić rower. W strefach znajdują się klasyczne publiczne stojaki rowerowe dostępne dla każdego z mieszkańców miasta.Ponadto, Użytkownik za dodatkową opłatą nadal posiada możliwość pozostawienia roweru poza strefą. Duża liczba dostępnych stref zwrotu oraz możliwość (w razie potrzeby) pozostawienia roweru poza strefą, sprawia że jest to usługa o dużo wyższym komforcie użytkowania niż tradycyjny rower miejski. Dodatkowo brak wymogu stawiania dedykowanych stacji sprawia również, że jest to model, w którym koszt wdrożenia oraz administrowania usługi jest niższy.

Zamontowanie 17 stacji rowerowych - z czego 14 w samym Chełmie - obiecywała jeszcze poprzednia prezydent miasta Agata Fisz. W mieście ma pojawić się ponad sto rowerów  - wśród nich tandemy, rowery przystosowane do przewozu małych dzieci czy tzw. rowery towarowe 'cargo'.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, stacje rowerowe powstaną jesienią tego roku

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ania
Ania 12.06.2019, 13:15
Dobrze, że V generacji. III nie byłaby tak wygodna, bo tylko w 14 punktach w mieście można by było zostawić rower, a dalej trzeba iść pieszo. Rowery V generacji zostawia się na zwykłych stojakach na rowery, co będzie dużym udogodnieniem, o ile powstanie więcej tych "zwykłych" stojaków, bo na razie też mało gdzie są.

Pozostałe