Poniedziałek, 16.09.2019

Chełm: Pobiegli na pomoc Kubie. VI Bieg Caritas za nami!

  • 10.06.2019, 13:20 (aktualizacja 10.06.2019, 13:36)
  • DSO
Chełm: Pobiegli na pomoc Kubie. VI Bieg Caritas za nami!
64 biegaczy, 19 rowerzystów i ponad 200 sponsorów - to kolejny sukces organizatorów już VI edycji Biegu Caritas w Chełmie. W tym roku pieniądze były zbierane na pomoc dla Kuby, który dzielnie dopingował wszystkich uczestników tej charytatywnej imprezy.

VI edycja Biegu Caritas, która odbyła się 9 czerwca w Chełmie, zakończyła się sukcesem - na starcie stanęło ponad 80 uczestników - zarówno biegaczy, jak i rowerzystów, którzy mieli jeden cel - pomóc 12-letniemu Kubie.

W zeszłym roku, wakacyjna zabawa zakończyła się dla niego niewyobrażalnym koszmarem. Kubuś zawisł na linie i tylko cudem uniknął śmierci. Zaczął się dusić, nie mógł nabrać powietrza i uwolnić się z śmiertelnego zacisku, aż w końcu stracił przytomność. Doszło do zatrzymania krążenia. Dzisiaj Kubuś ma niedowład czterokończynowy. Tylko intensywna i kompleksowa rehabilitacja daje nadzieję na jego powrót do zdrowia. Jej tygodniowy koszt to 240 zł, do tego dochodzą pieluchy, chemia i kosmetyki niezbędne do pielęgnacji Kubusia. Od 20 maja intensywność rehabilitacji Kubusia wzrośnie, a co za tym idzie jej koszty.

Te koszty zostaną w części pokryte dzięki ludziom o wielkich sercach, którzy zorganizowali oraz wzięli udział w Biegu Caritas. Udało się zebrać 8167,40 zł. 

dso_

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe