Poniedziałek, 16.09.2019

Chełm: Stowarzyszenie domaga się natychmiastowych działań dot. dróg

  • 05.06.2019, 11:42
  • DSO
Chełm: Stowarzyszenie domaga się natychmiastowych działań dot. dróg
Domagamy się podjęcia 'działań na rzecz naprawy przełomów, wyrw i dołów, które pojawiły w nawierzchniach chełmskich ulic wraz z nadejściem wiosny' - apelują - w petycji, która trafiła na biurko prezydenta Chełma - członkowie Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska 'Nasz Chełm'.

Dziurowe ulice dają się szczególnie we znaki taksówkarzom i instruktorom nauki jazdy. Mówi właścicielka jednej z chełmskich szkół jazdy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadłużonego miasta nie stać na generalne remonty, ale jak zapewnił prezydent miasta Jakub Banaszek - najbardziej dziurawe ulice - będą łatane. Pieniądze mają pochodzić m.in. z puli przeznaczonej na zimowe utrzymanie dróg. Chodzi o kwotę 400 tys. złotych.

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łubu Dubu
Łubu Dubu 05.06.2019, 16:27
Nie ma sensu pisać do Pana Prezydenta bo odpowiedzi są pokrętne. Niech stowarzyszenie przeprowadzi akcję uświadamiania mieszkańcow jak wygląda proces odzyskania kosztów naprawy za uszkodzony samochód (art. 20 ustawy o drogach publicznych + art. 415 Kodeksu Cywilnego), do tego dokumentacja zdjęciowa szkody i miejsca zdarzenia oraz notatka służb mundurowych (tylko wezwijcie policję a nie Watsonów że straży miejskiej). Po kilkudziesięciu pozwach drogi będą równe jak stół.


Pozostałe