Środa, 26.06.2019

Chełm: Nauczyciele będą kontynuować strajk - poinformował chełmski ZNP

  • 15.04.2019, 07:13 (aktualizacja 15.04.2019, 07:31)
  • DSO
Chełm: Nauczyciele będą kontynuować strajk - poinformował chełmski ZNP
W piątek 12 kwietnia Prezydium ZNP podjęło uchwałę w sprawie kontynuowania strajku. Na temat tej decyzji wypowiedział się także chełmski oddział ZNP.

Strajk nauczycieli trwa

Prezydium Związku Nauczycielstwa Polskiego zamieściło oświadczenie o kontynuowaniu strajku. Jak czytamy na stronie internetowej ZNP:

Prezydium ZG ZNP postanawia:

  • Kontynuować strajk prowadzony w ramach sporu zbiorowego, zainicjowany 10 stycznia br.
  • Wystąpić do premiera z wnioskiem o natychmiastowe podjęcie rozmów z ZNP z udziałem zewnętrznego mediatora.

Do decyzji prezydium głównego odniosła się także Ewa Suchań - przewodnicząca Oddziału Powiatowego ZNP w Chełmie:

"Kolejny raz Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Chełmie podjął trudną decyzję o dalszym prowadzeniu akcji strajkowej. Nie jest to łatwe wyzwanie, ale podjęliśmy walkę o godność zawodu nauczyciela. Mamy mocne kręgosłupy i tak łatwo nas nie złamią! Tydzień strajkowy obnażył wszystko, a oceni nas historia. "Będziemy chodzić w podartych rajstopach, jeść ziemniaki i marchewki ze spiżarni, ale walczymy do końca!"- to niektóre wypowiedzi z dnia wczorajszego. Jestem dumna, że reprezentuję takich ludzi! Kochani dziękuję wszystkim i każdemu z osobna." - napisała przewodnicząca OP ZNP w Chełmie Ewa Suchań

Strajk nauczycieli także podczas nadchodzących świąt

Ponadto Zarząd Główny ZNP podjął decyzję w sprawie strajku nauczycieli podczas dni wolnych od zajęć. Nauczyciele, którzy wyrażają wolę kontynuowania strajku będą podpisywać listę w placówkach oświatowych także podczas m.in. świąt Wielkanocnych:

(...) w czasie przerwy świątecznej, czyli dniach wolnych od zajęć dydaktycznych, strajkujący pracownicy również przychodzą na teren szkoły (placówki, przedszkola) i podpisują listę strajkową, jeśli wyrażają wolę kontynuowania udziału w strajku. Dopuszczalne jest w te dni ustalenie przez komitet strajkowy wspólnie ze strajkującymi innych, niż wynikające z planu zajęć, godzin przebywania na terenie szkoły (przedszkola, placówki). Wynika to z faktu, że w czasie strajku pracownicy strajkujący nie świadczą pracy, zatem nie obowiązują ich polecenia dyrektora w tym dotyczące czasu pracy.

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam
Adam 16.04.2019, 11:03
A w Chełmie?
https://www.dziennikwschodni.p…
pionier
pionier 17.04.2019, 08:20
pewnie wszędzie uprawiajcie politykę i tylko dlatego bo ja chcę- co mnie obchodzą dzieci i młodzież skoro ja chcę lub też mi kazano (pan zBROdNIARZ kazał) - co mnie obchodzi społeczeństwo skoro ja chcę być w uprzywilejowanej kaście a reszta za głodowe stawki ma pracować żeby było z czego płącić mnie -- Skończcie te stalinowskie zagrywki bo zwykłym ludziom wymiotować się już chce jak słyszą o strajku "naóczycieli"

Pozostałe