Środa, 26.06.2019

Chełm: Przybywa pracujących emerytów

  • 12.04.2019, 10:15
  • DSO
Chełm: Przybywa pracujących emerytów
Rośnie liczba pracujących emerytów. Jak wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, biorąc pod uwagę ogół osób aktywnych zawodowo w województwie lubelskim, prawie 5 procent stanowią emeryci.

Mówi rzecznik ZUS na Lubelszczyźnie Małgorzata Korba:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W grupie emerytów z naszego regionu pracuje 101 osób w przeliczeniu na tysiąc emerytów. Najwięcej emerytów jest zatrudnionych na umowę o pracę, co czwarty ma umowę-zlecenia, a aż 29 proc. prowadzi jednoosobowe firmy. 

Jak wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w samym województwie lubelskim co dziesiąty emeryt jest aktywny zawodowo.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W całym kraju liczba pracujących emerytów wzrosła przez ostatnie cztery lata aż o 30 procent

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
olo
olo 12.04.2019, 11:00
Wszystko jasne, dlaczego młodzi nie mają pracy i muszą wyjeżdżać-zwłaszcza w naszym mieście!!!
Tutejszy
Tutejszy 13.04.2019, 17:33
Cymbał waćpan jesteś panie olo. Starsi powinni pracować jak im na to zdrowie pozwala i doświadczenie zawodowe. Ludzi z praktycznymi umiejętnościami zawodowymi w różnych branżach na rynku pracy jest coraz mniej. Rzeczywiste szkolnictwo zawodowe - przyzakładowe przygotowujące fachowców nie tylko z nazwy, zostało praktycznie zutylizowane. Ci co coś potrafią w większości jak wiadomo wyjechali. Rozstropniejsi pracodawcy znają wartość swoich doświadczonych pracowników. Tych pracodawców co jeszcze do tego nie dorośli, dopadają nierzadko hercklekoty i bóle głowy widząc popisy nowej, nieopierzonej "fachowej kadry".

Pozostałe