Środa, 26.06.2019

Chełm: Prezydent wnioskuje o sprostowanie od ZNP

  • 11.04.2019, 12:18 (aktualizacja 11.04.2019, 13:09)
  • DSO
Chełm: Prezydent wnioskuje o sprostowanie od ZNP
Prezydent Chełma Jakub Banaszek żąda sprostowania od wiceprezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Krzysztofa Baszczyńskiego, który podczas wczorajszej konferencji prasowej, poinformował m.in o tym, że Chełm wypłaca wynagrodzenia wolontariuszom, przeprowadzającym egzaminy gimnazjalne. A to jest niezgodne z przepisami.

Podczas wczorajszego briefingu Związku Nauczycielstwa Polskiego wiceprezes Krzysztof Baszczyński poruszył kwestię wynagrodzeń dla osób biorących udział w egzaminach.

"- Doszło do rzeczy niezwykłej. Są samorządy, które płacą tym osobom z zewnątrz nawet 450 zł dziennie. Mówię o Zgierzu. Do tej pory mówiono nam, że praca nauczyciela, który przychodzi na egzamin jest traktowana jako wolontariat. Okazuje się, że można znaleźć pieniądze. W Chełmie 100 zł, w Rybniku 220 zł - wyliczał Krzysztof Baszczyński."

'Ta wypowiedź jest nieprawdziwa, kłamliwa i szkaluje dobre imię miasta - napisał na swoim Facebooku, prezydent Chełma.

I wezwał wiceprezesa ZNP do sprostowania. Takie miałoby się pojawić we wszystkich mediach, które podały informację - przez 3 kolejne dni - począwszy od dzisiaj od godziny 15:00.
Jeśli tak się nie stanie, Jakub Banaszek  zapowiada wystąpienie na drogę prawną przeciwko Baszczyńskiemu i Związkowi Nauczycielstwa Polskiego.

Na stronie Oddział Powiatowy ZNP w Chełmie na Facebooku można już znaleźć komentarz dot. informacji o wynagrodzeniach dla członków komisji 

"W odniesieniu do komunikatu zamieszczonego w mediach, że miasto Chełm wypłaciło 100 zł dla członków komisji egzaminacyjnych informujemy: 
Członkom pracującym w tych komisjach nie wypłacono dodatkowego wynagrodzenia. Za pomyłkę przepraszamy.
Związek Nauczycielstwa Polskiego."

dso_

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tadzik
Tadzik 13.04.2019, 22:26
no popac popac " krytyk" jaki Ty madry i ocytany jestes, dobrze prawisz, jeno tylko cieniutko cieniutko-wies-przysiolek-wies przysiolek wies przysiolek,kawale miasta-a gdzie cale miasto Chelm ? - jak sie strajki "skoncom" to se siednij w lawie ze ZNP i se pogadoj tak se od serca-zes jeno fujara nie krytyk, bo sie nazwy ni za kakiego corta nie zgadzaly z tym o cym Baszczynski kolenduje. No a teraz "krytyk" do roboty
krytyk
krytyk 13.04.2019, 01:38
A ja odszukałem tą wypowiedź i nie pada tam nazwa "Miasto Chełm" na którą powołuje się J. Banaszek w swoim pozwie! Baszczyńskie mówi, że w "Chełmie" wypłacono 100 zł. Z tym Chełmem jest tak, że:
Chełm – część miasta Gdańsk
Chełm – część miasta Kraków, w delegaturze Kraków-Krowodrza
Chełm – część miasta Myślenice
Chełm – wieś w woj. dolnośląskim, w pow. lubińskim, w gminie Rudna
Chełm – wieś w woj. dolnośląskim, w pow. średzkim, w gminie Malczyce
Chełm – wieś w woj. małopolskim, w pow. bocheńskim, w gminie Bochnia
Chełm – wieś w woj. małopolskim, w pow. olkuskim, w gminie Wolbrom
Chełm – przysiółek wsi Mniszów w woj. małopolskim, w pow. proszowickim, w gminie Nowe Brzesko
Chełm – część wsi Dąbrówka Szczepanowska w woj. małopolskim, w pow. tarnowskim, w gminie Pleśna
Chełm – część wsi Śliwnica w woj. podkarpackim, w pow. przemyskim, w gminie Dubiecko
Chełm – wieś w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim, w gminie Lidzbark Warmiński
I się Rumcajs obudził

Pozostałe