Czwartek, 23.05.2019

Rusza rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 812 na odcinku Korolówka - Włodawa

  • 15.03.2019, 10:17
  • DSO
Rusza rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 812 na odcinku Korolówka - Włodawa
W czwartek, 14 marca br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie podpisano umowę na roboty budowlane dotyczące rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 812 na odcinku Korolówka - Włodawa. Wartość umowy wynosi ponad 24 mln złotych.

To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji we wschodniej części województwa lubelskiego. W imieniu zarządu województwa umowę podpisał członek zarządu Zdzisław Szwed. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie reprezentował p.o. Dyrektora Andrzej Sieńko. Z ramienia Wykonawcy - firmy STRABAG Sp. z o. o - podpis na umowie złożył Michał Maruszewski.

- Droga, która przebiega teraz po tzw. płytach betonowych będzie budowana w nowej technologii. Z tego odcinka korzystają nie tylko mieszkańcy, ale także turyści z zagranicy. Cieszę się, że możemy podpisać tę umowę i mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się zmodernizować także inne drogi w województwie. mówił Członek Zarządu Województwa Zdzisław Szwed.

Prace realizowane będą w ramach projektu „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 812 na odcinku Korolówka – Włodawa”  finansowanego ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska Białoruś - Ukraina 2014-2020. Projekt o łącznej wartości 6,8 miliona euro, w tym dofinansowanie unijne kształtuje się na poziomie  5,76 miliona euro realizowany jest przez Województwo Lubelskie we współpracy z Wołyńską Państwową Administracją Obwodową.

Wartość umowy na roboty budowlane wynosi ponad 24 mln złotych.

dso_

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Shifo
Shifo 15.03.2019, 17:28
Sens by był jakby wszystkie plyty zdjąć do zukowa wlacznie a tak nowa droga wlodawa -korolowka a Żuków-Korolowka zostana płyty wszystkie płyty to 13km
Shifo
Shifo 15.03.2019, 17:23
A Żuków- korolowka

Pozostałe