Czwartek, 23.05.2019

Chełm: Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem w ChBP

  • 12.03.2019, 07:52
  • DSO
Chełm: Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem w ChBP
Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych na spotkanie z autorem pasjonujących książek – Marcinem Koziołem, które odbędzie się w sali widowiskowej 14 marca 2019.

ChBP oferuje spotkania dla trzech grup:

• dla klas 1-3 – godz. 8.30 – lekcja multimedialna/warsztat edukacyjny dla dzieci – młodych podróżników i odkrywców! Książki „Wombat Maksymilian” stanowią punkt wyjścia i tło edukacyjnego spotkania.

Będzie mowa o różnych zwierzętach. Ale najwięcej o wombatach, ponieważ główny bohater książki jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. Seria o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach została nagrodzona prestiżowym Magellanem dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016.

• dla przedszkoli – godz. 10.00 – warsztaty dla dzieci z końmi w roli głównej na podstawie serii książek dla dzieci „Stajnia pod tęczą”.

Dzieci dowiedzą się, jak konie porozumiewają się ze sobą i ludźmi. Poznają, jak rozpoznawać umaszczenie konia. Dowiedzą się także, jak końmi należy się opiekować. A wszystko osadzone w świecie sympatycznych i przeżywających zabawne przygody bohaterów – Niunia, Lansika, ciotki Rodezji, wuja Celofana i wielu innych.
Książki są efektem współpracy Katarzyny Dowbor i Marcina Kozioła, którzy dzielą te same fascynacje i kochają konie.

• dla klas 4-6 – godz. 11.30 – spotkanie multimedialne z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów”! – tajemnice, zagadki, łamanie szyfrów i przygody z nauką!

Wartka współczesna akcja powieści staje się pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, a zwłaszcza niezwykłych dokonań wybitnych postaci. Książka wpisana została na „Złotą Listę Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu przyjmujemy telefonicznie – 82 564 55 29 (Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci ChBP, ul. Partyzantów 40).

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe