Czwartek, 23.05.2019

Włodawa: UWAGA! Obszar zagrożony wścieklizną

  • 11.03.2019, 10:10
  • DSO
Włodawa: UWAGA! Obszar zagrożony wścieklizną
W Okunince w gminie Włodawa znaleziono martwego lisa. Z przeprowadzonych badań laboratoryjnych wynika, że był zarażony wścieklizną.

Informację o tym podał Powiatowy Lekarz Weterynarii we Włodawie i zdecydował o wyznaczeniu tzw. obszaru zagrożenia - w promieniu 5 kilometrów od miejsca, gdzie znaleziono truchło lisa. Tabliczki z hasłem 'UWAGA! Obszar zagrożony wścieklizną zwierząt”  pojawiły się w Okunince, Orchówku, Lucie, i Żłobku oraz we Włodawie.

Mieszkańcy tych miejscowości mają obowiązek trzymania psów na uwięzi, a kotów w zamknięciu. Nie mogą też pozostawiać zwierząt gospodarskich i domowych na pastwiskach i wybiegach - bez nadzoru. .Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, Powiatowy Lekarz Weterynarii zakazał też urządzania polowań oraz odłowów zwierzyny łownej, z wyjątkiem odstrzałów sanitarnych.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe