Niedziela, 21.04.2019

Chełm: Rewitalizacja placu Łuczkowskiego za 4 mln zł

  • 8.02.2019, 09:32
  • DSO
Chełm: Rewitalizacja placu Łuczkowskiego za 4 mln zł
4 mln złotych będzie kosztowała rewitalizacja placu Łuczkowskiego w Chełmie. Inwestycja będzie współfinansowane z funduszy unijnych.

Co dokładnie zakłada projekt mówi członek zarządu województwa lubelskiego - związany z Chełmem - Zdzisław Szwed:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powstanie nowy budynek o znaczeniu kulturalno-oświatowym z wejściem do podziemi kredowych, udostępnione zostaną piwnice ratusza i kamienicy Węglińskiego, remont i rozbudowę przejdą także piwnice na placu Łuczkowskiego.

W ramach projektu na placu w centrum miasta ma pojawić się też nowe oświetlenie, stacje do ładowania smartfonów oraz stojaki na rowery. 

Dokumentację techniczna inwestycji jest już gotowa. Wczoraj prezydent Chełma Jakub Banaszek podpisał umowę o dofinansowanie. Pieniądze będą pochodzi z Regionalnego programu Operacyjnego województwa lubelskiego. 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dimis
Dimis 11.02.2019, 18:43
Mam wielka nadzieje,ze straznicy miejscy beda regularnie stacjonowac i pilnowac czystości...obecnie jest balagan...panowie wypijaja alkohol brudza...
PiC
PiC 9.02.2019, 20:43
A dziury w drogach rosną, dziury rosną ... Jednym zdaniem zamienił stryjek siekierkę na kijek ...
prptyeb
prptyeb 11.02.2019, 04:22
czlowieku, dziury zawsze bedą powstawać w drogach, czy przez twoje dziury należy przestać inwestować w szkoły , przedszkola, teatry , inną infrastrukurę bo dziura do załatania najważniejsza? nie wszyscy robią te dziury , nie wszyscy mają obowiązek posiadania samochodu, czemu ciągle mówicie o drogach? co one dają? miejsca pracy? więcej dochodów miasta? wiecej turystów? czy więcej dziur do załatania?
Tutejszy
Tutejszy 11.02.2019, 08:24
Co dają dziury na drogach? Wyglądasz na osobę inteligentną, ale nie najmądrzejszą. Dają zagrożenie życia i zdrowia wszystkich uczestnikow ruchu włącznie z pieszymi. Poważne straty wywołane zniszczeniem układów jezdnych i zawieszeń pojazdów nie tylko tych prywatnych osobowych - ale też tych co wożą swieży chlebek do sklepu dla Ciebie na śniadanie, modne buciki, kosmetyki, ludzi do pracy, dzieci do szkoły, arytstów teatralnych czy estradowych etc. I co dalej? Dalej to święte oburzenie - jakim prawem wszystko takie drogie! Samą kulturą i oświatą nie da się żyć. Potrzebny jest i piekarz, śmieciarz i ten co im te samochody naprawia. To nie są niestety tanie rzeczy...
Lwowiak
Lwowiak 8.02.2019, 17:25
A Kiedy rewitalizacja ul Lwowskiej od nr 105. e ,f,g,h,i..j k. l... -109...g,h,i j, na mapie taka żużlowa!!!!! w nazwie urzędowej: Ursyna Niemcewicza,,,,,, dziura goni dziurę bez oświetlenia ,,błoto MPRD Chełm w tamtym roku miało połatać ale cisza!!!!! Totalna Porażka dla mieszkańców ,Tam 4 mln a nie na deptak!!!!!!!!, Jak mieszkańcy zrobią blokadę Ul Lwowskiej w stronę Pokrówki w godzinach szczytu to władze może ruszą się za biurek by zobaczyć warunki bytu ,
Kowalski
Kowalski 8.02.2019, 14:35
Stacja rowerów miejskich
Artur
Artur 8.02.2019, 12:00
Wszystko zabetonować? A może łąki kwiatowe, trochę zieleni wpuścić, zielone dachy wprowadzić... powstała przerażająca betonowa pustynia, która nagrzewa się lecie i oddaje ciepło nocą - nic dobrego dla atmosfery
mari
mari 8.02.2019, 13:01
Czemu nie zgłosi Pan swojego ciekawego pomysłu panu prezydentowi? Trwają konsultacje, można rzucić ciekawe hasło nawet na facebook'u. Więcej energii Pan zużywa pisząc roszczeniowe komentarze na stronie chełmskiego radia niż zużyłby Pan na konstruktywną krytykę skierowaną bezpośrednio do pana prezydenta.
To sem ja
To sem ja 13.02.2019, 05:58
Z pewnością to miejsce jest równie dobre co facebook i nie bardziej energochłonne. Czy to są roszczenia? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Może pan prezydent bytuje nie tylko na jedynie słusznym facebooku? Dobrze by było...
Omm