Sobota, 19.10.2019

Włodawa: Sco-Pak zatruwa ściekami rzekę Bug

  • 07.02.2019, 13:12
  • DSO
Włodawa: Sco-Pak zatruwa ściekami rzekę Bug
Rzeka Bug jest zatruwana ściekami - w rejonie Włodawy. Zanieczyszczenie zauważyli wędkarze oraz funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej - i powiadomili o tym fakcie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Z raportu inspektorów wynika, że w rzece znajdują się ścieki przemysłowe.

Rzekę zatruwa fabryka Sco-Pak, która przez rurę ściekową, spuszcza do Bugu płyny o intensywnym zapachu. Co prawda bankrutujący zakład ma tzw. pozwolenie zintegrowane na odprowadzanie ścieków do Bugu, ale w ostatnim czasie do wody trafiały ścieki o mocno przekroczonych normach.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa we Włodawie. Postępowanie administracyjne wszczął też lubelski Urząd Marszałkowski.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
robert
robert 09.02.2019, 00:21
A co tam może włodawska prokuratura :)
Były
Były 07.02.2019, 14:19
Czyli nic się nie zmieniło, zarządca nowy a bałagan po staremu.

Pozostałe