Niedziela, 25.08.2019

Lubelskie: Smog przyczyną 26 przedwczesnych zgonów

  • 04.02.2019, 13:26
  • DSO
Lubelskie: Smog przyczyną 26 przedwczesnych zgonów
Prawie 4 tysiące osób umiera w Polsce co roku z powodu smogu - alarmuje Polski Zakład Higieny. Badania prowadzone były od 2005 do 2017 roku. W tym czasie w aglomeracji lubelskiej odnotowano 26 przedwczesnych zgonów wywołanych smogiem.

Najgorzej jest w aglomeracjach: górnośląskiej, krakowskiej i łódzkiej, gdzie rocznie -  z powodu smogu - umiera ponad 40 osób. 

Chełmian spytaliśmy, co sądzą o jakości powietrza w mieście.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypominamy, że - jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, opublikowanego jesienią ubiegłego roku - Chełm jest wśród najbardziej zanieczyszczonym miast na Lubelszczyźnie - jeśli chodzi o stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu. Chodzi o te, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych i płuc.


O tym, jak groźny dla zdrowia jest smog możecie posłuchać w audycji Bez Kolejki => https://www.radiobonton.pl/wiadomosci/4635,bez-kolejki-odcinek-3-smog

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe