Niedziela, 25.08.2019

Chełm: Promocja 22. tomu Rocznika Chełmskiego oraz 7. tomu Biblioteki Rocznika Chełmskiego w ChBP

  • 22.01.2019, 14:02
  • DSO
Chełm: Promocja 22. tomu Rocznika Chełmskiego oraz 7. tomu Biblioteki Rocznika Chełmskiego w ChBP
Powstał 22 już tom Rocznika Chełmskiego. To publikacja, która ukazuje się w Chełmie od 1995 roku. Zawiera artykuły naukowe, recenzje oraz materiały dotyczące historii naszego regionu.

Najnowszy tom Rocznika Chełmskiego składa się z siedmiu obszernych rozdziałów, które zawierają 39 artykułów, materiałów, recenzji, listów do redakcji i kronik. Czasopismo zostało uatrakcyjnione fotografiami przedstawiającymi Chełm w latach 60. autorstwa Lecha Radwańskiego. W realizacji rocznika zostało zaangażowanych ponad czterdziestu autorów z kraju i zagranicy, m. in. Stanisław Gołub, Katarzyna Kuźniarska, Magdalena Mąka, Mirosław Majewski, Zbigniew Lubaszewski, Ryszard Suduł, Stanisław Dubaj, Ignacy Kitowski, Małgorzata Stryjecka, Tomasz Dzieńkowski, Robert Kozyrski, Andrzej Czarnocki.

W dziale „Z żałobnej karty” zostało zamieszczone pożegnanie Witolda Sulimierskiego, wieloletniego prezesa Stowarzyszenia Rocznik Chełmski oraz Stanisława Błaszczuka - członka redakcji. W periodyku zostały również opublikowane recenzje autorstwa Roberta Kozyrskiego i Pawła Kiernikowskiego.

Poza tym został wydany tom 7. Biblioteki Rocznika Chełmskiego, na który składają się: książka dra Adama Puławskiego pt. „Wobec „niespotykanego w dziejach mordu” Rząd RP na uchodźstwie, Delegatura Rządu RP na Kraj, AK a eksterminacja ludności żydowskiej od „wielkiej akcji” do powstania w getcie warszawskim”. Licząca ponad 850 stron książka została podzielona na dwie obszerne części. Publikacja wydana została w ramach Centralnego Programu Badawczego „Ziemie polskie pod okupacją 1939-1945”.

Promocja wydawnictw odbędzie się w sali widowiskowej Chełmskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Partyzantów 40 25 stycznia 2019 r. o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy.

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe