Sobota, 20.07.2019

Dorohusk: Udaremniona próba przemytu haubicy pod okiem ABW.

  • 09.01.2019, 12:51
  • DSO
Dorohusk: Udaremniona próba przemytu haubicy pod okiem ABW.
W nocy z 3/4 stycznia br. funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej, ujawnili na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, części oraz elementy haubicy 122 mm

Takiej próby przemytu na przejściu drogowym w Dorohusku dawno już nie było. Jadący dostawczym renaultem 22-letni Ukrainiec, próbował wwieść do naszego kraju elementy haubicy. Były one przewożone w drewnianych w oznakowanych skrzyniach. Szacunkowa wartość zatrzymanych elementów wojskowej broni wynosi około 100 tys. dolarów amerykańskich.

Mężczyzna został zatrzymany. Najbliższe tygodnie spędzi w w areszcie tymczasowym.

Haubica to działo wykorzystywane głownie przez wojsko do zwalczania  celów ukrytych za przeszkodami terenowymi. Zasięg haubic sięga od kilku do kilkunastu, a w najnowszych modelach nawet kilkudziesięciu kilometrów.

Sprawą zainteresowała się też Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
 

dso_

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe