Poniedziałek, 17.06.2019

Chełm: Czarny scenariusz w oświacie? Nauczyciele grożą strajkiem generalnym

  • 07.01.2019, 12:02
  • DSO
Chełm: Czarny scenariusz w oświacie? Nauczyciele grożą strajkiem generalnym
Tysiąc złotych miesięcznie - takiej podwyżki żądają nauczyciele i pracownicy oświaty. Jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione - grożą strajkiem generalnym, który będzie polegał na zamknięciu przedszkoli oraz szkół podstawowych i średnich.

Decyzja może zapaść jeszcze w tym tygodniu, bo nauczyciele są zdeterminowani. Mówi Ewa Suchań, przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chełmie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Głównego ZNP w sprawie protestu ma się odbyć w najbliższy czwartek.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maciek
Maciek 11.01.2019, 07:59
w ramach strajku proponuję, niech nauczyciele uczą w ferie i wakacje. Niech porzucą 18-22 godzinne etaty i zechcą pracować jak inni, 40 godzin tygodniowo z 26 dniowym urlopem rocznym. Taki strajk odniesie pełen sukces!
Nl
Nl 11.01.2019, 21:29
Kogo maja uczyc? Moga uzupelnic domumentacje, na ktora poswiecaja czas w domu! Poza tym ferie to czas urlopu zreszta przymusowego! Wolalabym niec go w marcu i pojechac za piwe di cieplych krajow, bo na wakacjach to juz niemozliwe z naszymi placami! I co z tego ze sa wakacje drogi czas urlopu!
Joanna
Joanna 11.01.2019, 18:30
Czy ma Pan jakiekolwiek pojęcie o pracy nauczyciela??? Myśli Pan, ze na realizacji lekcji kończy się praca nauczyciela??? A gdzie przygotowanie się do zajęć, sprawdzanie prac pisemnych, wycieczki szkolne, na które nauczyciel jeździ poza godzinami pracy, zebrania, rady pedagogiczne, spotkania z rodzicami, rozmowy telefoniczne z rodzicami, przygotowywanie uroczystości szkolnych, mogłabym jeszcze trochę wyliczać. I proszę mi pokazać zawód, w którym pracownik tyle godzin robi poza godzinami pracy.
Zenon
Zenon 09.01.2019, 12:58
Konkretne argumenty a nie jakies przytyki panie Waldemarze. Moze kolor skory sie rowniez panu nie podoba skora po wypowiedzie formuluje pan takie wnioski. Sa niepubliczne szkoly, czy nie ma? Na jakich warunkach pracuja tam nauczyciele? Wie pan czy nie? Ile dostaje nauczyciel na reke po 10 latach pracy? I te mity z ciezkimi studiami pedagogicznymi i ciaglym doksztalcaniem w dobie XXI w niech pan sobie daruje. Albo rzeczowo albo milcz czlowieku.
Zenon
Zenon 07.01.2019, 14:59
To zamykajcie dzieciaki pojda sie uczyc tam gdzie nauczycile pracuja bez kart nauczyielskiej i nie strajkuja.
Nl
Nl 11.01.2019, 21:42
Nauczyciele pracujacy w szkolach niepublicznych czesto zarabiaja wiecej niz nl stazysta czy kontraktowy a nawet mianowany po kilku latach pracy z budżetówki. Beda zachwyceni iloscia dzici w klasach, skonczy sie sielanka 6-10 uczniow, a nie 25 jak w masowkach. Tam n- l pracuje jak na prywatnym folwarku i zarabia rowniez mizernie, ale czesto nie ma wyjscia bo na chleb musi zarobic kazdy, ale nie kazdy musi czyjeś dzieci uczyc i nie miec za to wdziecznosci wlasnie od rodzicow czy Rzadu. 0 zrozumienia i znajomosci tematu prowadzi do takich falszywych opinii i sądów mam nadzieje czesci nieoswieconego spoleczenstwa. Jaki bedzie przyszly narod bez wyksztalcenia, jak zabraknie nauczycieli?
Nl
Nl 11.01.2019, 21:25
Tak tak tam zaplaci rodzic 1000 xl miesiecznie bardzo prosze powodzenia, a efekt nauczania mizerny!
rodzic
rodzic 09.01.2019, 00:20
proszę bardzo kto komu broni...
Waldemar
Waldemar 07.01.2019, 21:56
Ale podejście...widać, że chyba żadnej szkoły nie ukończyłeś sz.p. Zenonie i nie masz zielonego pojęcia o pracy nauczyciela, a mimo to dużo ma pan do powiedzenia. Co za nagród zawistny.

Pozostałe