Środa, 20.02.2019

Chełm: Wskaźnik zamożności w naszym mieście wynosi 1395 złotych

  • 6.12.2018, 14:06
  • DSO
Chełm: Wskaźnik zamożności w naszym mieście wynosi 1395 złotych
Chełm nie należy niestety do najbogatszych gmin naszego województwa. Wskaźnik zamożności - jak co roku - wyliczyło Ministerstwo Finansów. Arytmetyka jest prosta: im więcej podatków wpływa do kasy gminy, tym wyższy osiąga ona tzw. podstawowy dochód na jednego mieszkańca. W Chełmie wskaźnik zamożności wynosi 1395 złotych.

W województwie lubelskim na podium znalazł się Puchaczów w powiecie łęczyńskim ze wskaźnikiem wynoszącym 4529 zł złotych. To właśnie na terenie tej gminy znajduje się kopalnia węgla kamiennego 'Bogdanka”. Drugą, najbogatszą gminą jest miasto Puławy, a trzecią Terespol.

Nie najgorzej - pod względem zamożności - wypada Krasnystaw, dla którego wskaźnik wynosi 1542 złote. Z kolei we Włodawie - to 1196 złotych.

Wśród pozostałych miast na prawach powiatu na pierwsze miejsce wysuwa się Biała Podlaska (1457 zł), która o włos wyprzedziła Zamość (1434 zł) i Chełm (1395 zł).

Wśród mniejszych miast wysoki wskaźnik jest w  Lubartowie (1605 zł), który wyprzedził m.in. Łuków (1563 zł) i Krasnystaw (1542 zł).

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Biały miś
Biały miś 6.12.2018, 16:57
A co to za arytmetyka - wyliczenia rodem z ekonomii marksistowskiej z zalożenia sprawiedliwej i najkorzystniejszej dla ludzkiego rozwoju organizacji społeczeństwa. Dziś nawet dzieci wiedzą, że bogaci potrafią i to w większości przypadków, zgodnie z literą prawa, nie płacić wysokich podatków.
Z drugiej strony, po nowym rozdaniu powyborczym, Chełmianom zapewne podskoczy wskaźnik zamożności. Liczę, że nowy Pan Prezydent, wzorem swoich kolegów z rządu dzielnie uszczelniajacych np. system VAT, zweryfikuje do zera listy tych którym umarza się podatki. Jako prawy i sprawiedliwy zapewne przyjrzy się dotacjom urzędu, wysokości opłat za najem nieruchomości będących w zasobach miasta i tak dalej i tak dalej. A my prości ludzie, będziemy skrupulatnie obserwować te spektakularne zmiany na lepsze.
jan
jan 6.12.2018, 14:32
Liczenie zamożności miasta tym ile podatków udało się zebrać od obywateli jest odwrotnie proporcjonalna do zamożności samych obywateli. Dlatego pisanie w tym kontekście o tzw."dochodzie na jednego mieszkańca" jest semantycznie niepoprawne. Innymi słowy miasto liczy swój dochód wg tego ile zabrało swoim mieszkańcom.Powinno być "Podstawowy dochód z jednego mieszkańca licząc średnio na wszystkich".

Pozostałe