Wśród prac konkursowych znalazły się m.in. lalki i roboty, ekologiczny koń, papierowy rower, koszyki i wazoniki oraz gra edukacyjna. Młodzi autorzy prac po raz kolejny udowodnili, że z „niczego” można zrobić „coś” dekoracyjnego lub praktycznego. A przy tym można dbać o środowisko i przede wszystkim świetnie się bawić.
Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. Nagrody dla laureatów ufundowali: Urząd Miasta Chełm, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami.
Podczas tego samego spotkania rozstrzygnięte zostały jeszcze dwa Międzyszkolne Konkursy Plastyczne: „Szalone ptaki w spray´u” i „Zwierzęta Chełmskich Parków Krajobrazowych-rzeźba”
Potrójnej uroczystości towarzyszyła wystawa fotograficzna Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych „Przyroda w obiektywie” oraz część artystyczna w wykonaniu artystów z MDK.
Prace laureatów w Bibliotece Pedagogicznej można oglądać do 30 listopada.
Lista laureatów:
W kategorii kl. I-III
Nagroda
- ALENA LEKAN-LIS (SP nr 1)
MEMORY DŹWIĘKOWE-GRA EDUKACYJNO-TERAPEUTYCZNA
nauczyciel: Małgorzata Lekan
Nagroda
- EMILIA DEMBSKA (SP nr 8)
EKOLOGICZNY KOŃ
nauczyciel: Wioletta Mazur, Agnieszka Skubisz
Nagroda
- OLA WIĄCKIEWICZ (SP nr 1)
PIESEK RUFUS-PUDEŁKO
nauczyciel: Małgorzata Babkiewicz
Wyróżnienie
- LENA SIDORUK (SP nr 1)
ROBOT NATASZA
nauczyciel: Małgorzata Babkiewicz
Wyróżnienie
- MACIEJ MOROZ (SP nr 4)
HYBRYDA EKOLOGICZNA
nauczyciel: Marzena Drozda, Danuta Kiwińska
Kwalifikacja do wystawy:
- JULIA DYBCZYŃSKA (ZSP nr 3)
LALKA ZE SNU
nauczyciel: Dorota Wowczuk
Kwalifikacja do wystawy:
- MARCEL ROMANKO (SP nr 1)
ŚWINKA
nauczyciel: Małgorzata Babkiewicz
Kwalifikacja do wystawy:
- ALEKSANDER ŻELEŹNICKI (SP nr 1)
ROWERECYKL
nauczyciel: Małgorzata Babkiewicz
Kwalifikacja do wystawy:
- EMANUEL BŁASZKO (SP nr 4)
ZESTAW KIBICA-MARAKASY i POMPON
nauczyciel: Ewa Chmiel
W kategorii kl. IV-VII
Nagroda
- ŁUCJA ŁACIŃSKA-KIJANA (SP nr 7)
WAŻKA
nauczyciel: Edyta Bubiłek-Wójcik, Agnieszka Zapora
Nagroda
- KONSTANCJA BŁASZKO (SP nr 4)
EKOLOGICZNA SIATKA NA ZAKUPY
nauczyciel: Marzena Drozda, Teresa Szmagalska
Nagroda
- MONIKA SPODNIEWSKA (SP nr 2)
KOSZYK
nauczyciel: Jolanta Szkodzińska
Wyróżnienie
- WERONIKA BOJANOWSKA (SP nr 4)
LALKA SEGREGATORKA
nauczyciel: Marzena Drozda
Wyróżnienie
- JAKUB LEWCZUK (SP Żółtańce)
JAKA RZEKA, TAKA RYBA
nauczyciel: Małgorzata Piech
Kwalifikacja do wystawy:
- OLIWIA ŁUĆ (SP nr 4)
GAZETOWY KOSZYCZEK
nauczyciel: Marzena Drozda, Alicja Sroka
Kwalifikacja do wystawy:
- ŁUKASZ MARZEC (SP nr 4)
ŚWINKA
kategoria kl. IV-VI
nauczyciel: Marzena Drozda
Kwalifikacja do wystawy:
- PATRYCJA NOWACKA (SP nr 5)
WAZONIK NA KWIATY
nauczyciel: Luiza Nieradko
W kategorii gimnazja
Nagroda:
- AMADEUSZ BŁASZKO (SP nr 4)
ZESTAW PIECZĄTEK
nauczyciel: Marzena Drozda
Nagroda:
- JULIA OSTROWSKA (SP w Żółtańcach)
EKOLOGICZNE DRZEWKO-STOJAK NA BIŻUTERIĘ
nauczyciel: Małgorzata Piech
Nagroda:
- MIŁOSZ ZAPORA (SP nr 7)
ZACZAROWANE LUSTERECZKO
nauczyciel: Edyta Bubiłek-Wójcik
Kwalifikacja do wystawy:
- PATRYCJA ORZECHOWSKA (SP nr 5)
PUDEŁKO NA DROBIAZGI
nauczyciel: Luiza Nieradko
Kwalifikacja do wystawy:
- KINGA KUŁAGA (SP nr 5)
PUDEŁKO NA DROBIAZGI
nauczyciel: Luiza Nieradko
Nagroda za najlepsze hasło:
- LENA SIDORUK (SP nr 1)
„Miej serce dla przyrody
I nie zanieczyszczaj wody,
Bo gdy woda jest czysta
Ryby tańczą twista”
nauczyciel: Małgorzata Babkiewicz
Napisz komentarz
Komentarze