Sobota, 19.01.2019

"Niepodległa do hymnu" - niestety nie w Chełmie....

  • 8.11.2018, 12:14 (aktualizacja 09.11.2018 13:52)
  • DSO
"Niepodległa do hymnu" - niestety nie w Chełmie....
„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, podczas którego punktualnie o 12:00 Polacy w kraju i na świecie będą śpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Ale nie w Chełmie.

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania. 

W Chełmie na przekór...

Wprawdzie nie o godz. 12 w południe, jak w całej Polsce, ale chełmianie też będą śpiewać hymn. I to dwukrotnie.

Po raz pierwszy dwie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego odśpiewane zostaną o godz. 11.50 na skwerze przy zbiegu ulic Młodowskiej i Kopernika przed ceremonią odsłonięcia pomnika Kazimierza Czernickiego. Hymn będzie śpiewany również pół godziny później, czyli o 12:20 na Placu Łuczkowskiego, podczas oficjalnych uroczystości 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W naszym regionie w ramach akcji  'Niepodległa do Hymnu” Mazurka Dąbrowskiego śpiewać będą mieszkańcy Brzeźna. Akcję organizuje miejscowa parafia.

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chełmianka
Chełmianka 8.11.2018, 21:15
Jestem w szoku.....i to ma być news??? To robienie dziury w całym!!! I gdzie te bezstronne media- zawiodłam się na Bon Tonie....bardzo....- śpiewać przecież będziemy "Po raz pierwszy dwie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego odśpiewane zostaną o godz. 11.50 na skwerze przy zbiegu ulic Młodowskiej i Kopernika przed ceremonią odsłonięcia pomnika Kazimierza Czernickiego. Hymn będzie śpiewany również pół godziny później, czyli o 12:20 na Placu Łuczkowskiego, podczas oficjalnych uroczystości 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości."

Pozostałe