Sobota, 19.01.2019

II tura wyborów samorządowych - WYNIKI

  • 5.11.2018, 10:13
  • DSO
II tura wyborów samorządowych - WYNIKI
Kandydat Zjednoczonej Prawicy Jakub Banaszek wygrał w drugiej turze wyborów na prezydenta Chełma. Banaszek pokonał dotychczasową prezydent miasta Agatę Fisz 457 głosami. Nowy prezydent rozpoczyna swoją kadencję 16 listopada.

CHEŁM

Jakub Banaszek otrzymał 13 tys. 48 głosów. Na ubiegającą się o reelekcję Agatę Fisz swój głos oddało 12 tys. 591 osób. 

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości wygrał w 16 lokalach wyborczych.

W drugiej turze wyborów udział wzięło ponad połowa chełmian uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyniosła dokładnie 56,17 proc.

==>> Co mówił prezydent-elekt po wygranej w II turze? POSŁUCHAJ!
 

KRASNYSTAW

Tylko 33 głosy różnicy zdecydowały, że w fotelu burmistrza Krasnegostawu zasiądzie Robert Kościuk z komitetu 'Po pierwsze Krasnystaw', który przed II turą wyborów uzyskał poparcie działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Zwycięzca zebrał 3508 głosów. Na jego konkurenta Andrzeja Jakubca z Porozumienia Ziemi Krasnostawskiej zagłosowało dokładnie 3468 osób.

Wybory na burmistrza były wyjątkowo wyrównane również pierwszej turze. Wówczas kandydatów dzieliło zaledwie 139 głosów. Frekwencja w Krasnymstawie podczas II tury wyborów samorządowych wyniosła prawie 45 procent.
 

REJOWIEC FABRYCZNY

Z kolei w mieście Rejowiec Fabryczny przez najbliższe pięć lat rządził będzie dotychczasowy burmistrz Stanisław Bodys, który startował z komitetu 'Wspólnota miasta'. Bodys pokonał w II turze wyborów Marka Paradę z Prawa i Sprawiedliwości zaledwie 20 głosami. Bodysa poparło 960 osób uprawnionych do głosowania, natomiast Paradę 940 osób. 

Frekwencja wyborcza w Rejowcu Fabrycznym wyniosła 52,33 procenta.
 

POWIAT CHEŁMSKI

Gmina Dubienka

Krystyna Deniusz-Rosiak została nowym wójtem gminy Dubienka. W drugiej turze wyborów wygrała z dotychczasowym wójtem Waldemarem Domańskim 166 głosami. Zagłosowało na nią ponad 57 proc. wyborców. Do urn w gminie Dubienka poszło 56,82 proc. uprawnionych do głosowania. 

Gmina Kamień

Z kolei mieszkańcy gminy Kamień zdecydowali, że przez kolejnych 5 lat w ich gminie będzie rządził Dariusz Stocki. Uzyskał poparcie 1052 mieszkańców gminy. Na jego kontrkandydata zagłosowało 871 osób. Frekwencja wyniosła blisko 58 proc. 

Gmina Wierzbica

Natomiast nowym wójtem gminy Wierzbica zastała Zdzisława Deniszczuk z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uzyskała 54,76 proc. głosów. Na jej konkurenta Bogusława Żelechowskiego, który ubiegał się o stanowisko wójta z własnego komitetu wyborczego zagłosowało 45, 24 proc.

POWIAT KRASNOSTAWSKI

Gmina Krasnystaw

Edyta Gajowiak-Powroźnik, sekretarz gminy Krasnystaw została nowym wójtem gminy. Zagłosowało na nią 1732 wyborców, co dało jej 60,31 setnych procent poparcia. Na jej kontrkandydata Tomasza Barczuka głos oddało 1140 osób.

Gmina Gorzków

Funkcję wójta w gminie Gorzków obronił Marek Kasprzak. Uzyskał blisko 59 proc. wszystkich głosów. Jego kontrkandydat Edward Wypych otrzymał  ponad 41, 5 procentowe poparcie.

Gmina Rudnik

W powiecie krasnostawskim wybory odbyły się też w gminie Rudnik. Tu zwyciężył Paweł Kucharczyk, uzyskując 767 głosów. Pokonał on Tadeusza Zdunka, który rządził gminą nieprzerwanie od 20 lat. Na niego zagłosowało 681 osób. 

Gmina Kraśniczyn

W gminie Kraśniczyn Monika Grzesiuk pokonała dotychczasową wójt Małgorzatę Sapiechę 169 głosami. Frekwencja w gminie wyniosła 53,71  procenta.
 

POWIAT WŁODAWSKI

Gmina Włodawa

Dariusz Semeniuk z Polskiego Stronnictwa Ludowego wygrał II turę wyborów na wójta w gminie Włodawa. Uzyskał 1339 głosów. Andrzej Rusiński z Prawa i Sprawiedliwości dostał 340 głosów mniej. Do urn poszło 47,90 setnych procenta uprawnionych do głosowania. 

Gmina Stary Brus

Z kolei mieszkańcy gminy Stary Brus powierzyli stanowisko wójta Pawłowi Kołtunowi. Poparło go 619 wyborców. Jego kontrkandydatka Anna Fox-Hulme otrzymała 554 głosy. W tej gminie frekwencja wyniosła prawie 66 procent.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe