Poniedziałek, 18.02.2019

Włodawa ma Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego

  • 9.10.2018, 09:39
  • DSO
Włodawa ma Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego
5 października podczas IX Lubelskiej Gali Turystyki ogłoszono wyniki konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2018 organizowany przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną

Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie został Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Jak powiedziała nam Anita Lewczuk vel Leoniuk, dyrektor placówki, włodawskie muzeum jest jedyne w swoim rodzaju, bo w jego skład wchodzą aż trzy zabytkowe synagogi. Drugiego takiego obiektu nie ma w całej Europie.

W muzeum dużo się dzieje - nie tylko w ramach odbywających się w mieści festiwali kulturalnych.

Drugie miejsce w konkursie zajął  Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, a trzecie - Hotel Zamek Janów Podlaski. Lato z Pasją w Zamościu otrzymało nagrodę internautów, a wyróżnienia przyznano następującym produktom turystycznym:

  • Święto Wina na Zamku w Janowcu,
  • Muzeum Fortyfikacji i Broni ARSENAŁ w Zamościu,
  • Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie,
  • Józefów na Roztoczu - gmina przyjazna rowerzystom,
  • Rekonstrukcja bitew pod Tomaszowem Lubelskim.
dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiesław Tulikowski
Wiesław Tulikowski 11.10.2018, 09:42
W nawiązaniu do wczorajszej debaty kandytatów na Prezydenta, którzy opowiadali o szansach Chełma w rozwoju turystyki. Żaden z nich nie podał konkretów, tylko ogólnie opowiadali " jak to trzeba promować Chełm i ściągać turystów". Dla mnie ogólny bełkot. Największe pretensje do obecnie zarządzających Miastem. Trzeba podejmować konkretne działania. Dam przykład. Niedawno zakończyła się akcja " weekend za pól ceny". Cała / no prawie / cała Polska bierze w tym udział, ale Chełma tam jeszcze nie widziałem. Jaki problem zaproponować nie obniżkę, ale bezpłatne wejścia do wszystkich muzeów i atrakcji turystycznych w Chełmie, dodać do tego znacznie obniżone ceny noclegów oraz ceny w pubach i restauracjach / to w porozumieniu z lokalnymi przedsiębiorcami/ dla osób spoza powiatu chełmskiego. Gwarantuje, że wiele osób przyjedzie. Inny przykład. Zorganizować konkurs z nagrodami dla mieszkańców Chełma na najciekawsze opisanie atrakcji turystycznych Chełma z prawem do ich późniejszego wykorzystania. Następnie przy udziale chełmskich regionalistów opracować szereg artykułów o Chełmie i wysyłać "gotowce" do redakcji gazet i portali. Zalinkować taki artykuł do filmów o Chełmie, np. "Dyrekcja". Trzeba podjąć wszystkie działania by nie tłumaczyć, że Chełm jest koło Lublina. Jak rozmawiam z osobami " z Polski" to nikomu nie muszę tłumaczyć, gdzie leży Zamość lub Biała Podlaska. Natomiast Chełma prawie zawsze muszę lokalizować koło Lublina. Co z tego, że mamy wiele zabytków kiedy tylko chełmianie o nich słyszeli. Gwarantuję, że wiele osób, które zobaczyło już Warszawę Gdańsk czy Kraków przyjechałoby do Chełma.Trzeba to sobie powiedzieć, że nigdy nie pobijemy Zamościa w atrakcyjności. Można jednak zwiedzanie Chełma połączyć ze zwiedzaniem Zamościa i Krasnegostawu, jednak tak kierując turystów by Ci przyjeżdżali do nas po zwiedzeniu Zamościu i tutaj nocowali. Można ich do tego zachęcić niskimi cenami noclegów, możliwością wieczornego wyjścia do Aquaparku oraz tym, że w Chełmie parkujemy wszędzie z darmo. To tylko jeden przykład wymyślony na poczekaniu. Zupełnie pominąłem " "pierwszą stolicę Ukrainy" czyli gród Daniela, Green Velo, działalność Chełmskiego Teatru, który ma większą frekwencję niż teatry zawodowe w dużych miastach. Tylko kto o tym wie.

Pozostałe