Środa, 20.02.2019

Dodatkowe środki na Akademik PWSZ w Chełmie

  • 14.09.2018, 14:38
  • DSO
Dodatkowe środki na Akademik PWSZ w Chełmie
Uczelnia zdobyła dodatkowe środki z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w kwocie 1,1 mln złotych na Dom Studencki.

Łącznie ministerialna dotacja wyniesie 6,3 mln zł, natomiast wkład uczelni to ok. 350 tys. zł. Pierwszych lokatorów Dom Studencki PWSZ przyjmie już pod koniec września. 

- Dodatkowe wsparcie dla Uczelni na końcowym etapie budowy Akademika to dla nas bardzo ważna i wyjątkowo pozytywna informacja. Dzięki dotacji z ministerstwa tworzymy Akademik, którego warunki odpowiadają najlepszym standardom europejskich uczelni – mówi rektor uczelni profesor nzw. dr hab.inż. Arkadiusz Tofil.

Akademik jest zlokalizowany w centrum miasta, przy ul. Nowy Świat 3. Studenci będą mieli do dyspozycji 1, 2 i 3 osobowe, klimatyzowane pokoje wyposażone w aneks łazienkowy. Dodatkowo będą mogli korzystać z kuchni, zlokalizowanych na półpiętrach, przewidziano także pokoje tzw. cichej nauki. Mieszkańcy akademika będą mogli korzystać z Internetu szerokopasmowego oraz sieci telewizyjnej. Łącznie dostępnych jest ok. 200 miejsc.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe