Środa, 20.02.2019

Chełm: Rośnie liczba nieszczepionych dzieci. Sanepid alarmuje!

  • 14.09.2018, 14:03
  • DSO
Chełm: Rośnie liczba nieszczepionych dzieci. Sanepid alarmuje!
Tylko w tym roku chełmski sanepid wszczął postępowanie administracyjne wobec 22 rodziców, którzy odmówili podania dziecku obowiązkowej szczepionki. Chodzi m.in. o te przeciwko gruźlicy, błonicy, tężcowi i krztuścowi, odrze, śwince, a także różyczce i polio.

W analogicznym okresie ubiegłego roku - takich postępowań było 18. Mówi Elżbieta Kuryk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie.


W sumie w całym województwie lubelskim niezaszczepionych jest ponad 1,5 tysiąca dzieci. Liczba odmów wykonywania obowiązkowych szczepień wzrosła o prawie 30 proc.

Tymczasem, w Europie lawinowo rośnie liczba zachorowań na odrę. W tym roku najwięcej zachorowań odnotowano m.in. u naszych wschodnich sąsiadów. W pierwszym półroczu bieżącego roku odnotowano ponad 41 tysięcy zachorowań. To o prawie połowę więcej niż w 2017-tym. 37 osób zmarło - poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia. Najwięcej przypadków zachorowań odnotowano m.in. we Francji, Włoszech, Rosji, Grecji, a także na Ukrainie.

W tym roku w powiecie chełmskim przypadków odry jeszcze nie było, ale to nie oznacza, ze sytuacja nie ulegnie zmianie.


Tymczasem liczba zaszczepionych dzieci maleje. 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dobrze pionformowana
Dobrze pionformowana 19.09.2018, 07:45
Gratuluję Chełmianom wzrostu świadomości. To podstawa zdrowia Waszych dzieci. Najważniejsze prawo...nie szkodzić :)
Paula
Paula 18.09.2018, 17:28
Brawo za świadomych rodziców ! Może wkoncu ktoś otworzy oczy na krzywdę dzieci poszkodowanych poprzez powikłania poszczepienne
ja
ja 18.09.2018, 16:52
W artykule brakuje jednej kluczowej informacji: czy na te choroby chorują tylko osoby niezaszczepione? Bo jeżeli chorują osoby zaszczepione to by świadczyło o nieskuteczności tych szczepień. Więc drodzy dziennikarze: macie szansę się wykazać i znaleźć badania, dane, które dadzą nam odpowiedź. Jesteście wystarczająco odważni by podjąć ten temat? Wątpię.
Zaciekawiona
Zaciekawiona 18.09.2018, 16:46
Straszyć epidemia a czy sprawdziliście oficjalne komunikaty w wymienionych krajach?
anka
anka 18.09.2018, 12:30
ludzie otworzcie oczy bo nie szczepiac swoich dzieci narazacie inne!
Hmmm
Hmmm 19.09.2018, 10:13
Teoretycznie skoro wasze szczepione więc czego się boicie??

Pozostałe