Środa, 20.02.2019

Chełm: Kontrole pojazdów i bezpłatne badania techniczne

  • 14.09.2018, 07:27
  • DSO
Chełm: Kontrole pojazdów i bezpłatne badania techniczne
Chełmscy policjanci prowadzą działania zmierzające do eliminacji z ruchu pojazdów z wadliwym stanem technicznym. Podczas każdej kontroli drogowej policjanci informują kierowców o możliwości przeprowadzenia bezpłatnej oceny stanu technicznego pojazdu we wskazanych stacjach kontroli pojazdów znajdujących się na terenie powiatu chełmskiego.

Policjanci dysponują adresami 11 stacji które zobowiązały się do przeprowadzenia w tych dniach bezpłatnych badań stanu technicznego pojazdów. W trakcie takich badań kierowcy będą mogli sprawdzić stan techniczny układu hamulcowego, układu zawieszenia, prawidłowość działania i ustawienia świateł oraz wstępnej oceny zbieżności na płycie.

Od czwartku, 13 września, do końca roku wspólnie z pracownikiem Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Chełm będą przeprowadzane cykliczne kontrole pojazdów do nauki jazdy. Działania te pod nazwą „Bezpieczny Kursant” polegają na szczegółowej kontroli wymaganych dokumentów, stanu trzeźwości, zarówno kursanta jak i instruktora, oraz stanu technicznego pojazdów.

Działania chełmskich policjantów prowadzone są na mocy porozumienia pomiędzy Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Urzędem Miasta Chełm, Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie a Komenda Miejską Policji w Chełmie i wpisują się w szereg działań z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

dso_

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe